Kolejny Bieg Uliczny im. Kajetana Bągorskiego za nami!

DSC08410 Kopiowanie

W niedzielę, w samo południe, rozpoczął się Bieg Uliczny im. Kajetana Bągorskiego na dystansie 10km. Do rywalizacji przystąpiło 150 zawodników. Start i meta zlokalizowane były na stadionie Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim. Trasa przebiegała przez Las Miejski, Promenadę oraz ulicami miasta. Organizatorami imprezy byli: Gmina Sępólno Krajeńskie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sępólnie Krajeńskim, MLKS Krajna Sępólno Krajeńskie oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim. Bieg na tym dystansie rozgrywany był po raz czwarty.

 

KLASYFIKACJA GENERALNA KOBIET

DSC08640 Kopiowanie

 

Miejsce Imię i nazwisko Miejscowość Czas
I Daria Maik Mrocza 0:37:58
II Antonina Wirkus Szczecinek 0:38:13
III Klaudia Sójka Człuchów 0:40:27

 

KLASYFIKACJA GENERALNA MĘŻCZYZN

DSC08659 Kopiowanie

 

Miejsce Imię i nazwisko Miejscowość Czas
I Dawid Klaybor Żagań 0:32:28 
II Łukasz Wirkus  Lipnica  0:34:46 
III Sylwester Szymański Szczecinek 0:34:50

 

 KOBIETY 0-19

DSC08664 Kopiowanie

 

Miejsce Imię i nazwisko Miejscowość Czas
I Anna Wielgosz Przechlewko 0:46:34 
II Dominika Przybylska Stobno  0:48:34 
III Katarzyna Ordza  Tuchola  0:55:31 

 

 MĘŻCZYZNI 0-19

DSC08683 Kopiowanie

 

Miejsce Imię i nazwisko Miejscowość Czas
I Przemysław Winowiecki Sępólno Krajeńskie  0:38:16
II Kacper Wirkus  Człuchów  0:40:14 
III Bartosz Dąbrowski  Charzykowy  0:43:08

 

KOBIETY 20-29 

DSC08667 Kopiowanie

 

Miejsce Imię i nazwisko Miejscowość Czas
I Monika Wyrobek Więcbork 0:43:18
II Marta Franckowska Świecie 0:48:04
III Iwona Augustyńska Warszawa 0:49:03

 

 

 MĘŻCZYŹNI 20-29

DSC08686 Kopiowanie

 

Miejsce Imię i nazwisko Miejscowość Czas
I Jakub Filipiak Osiek nad Notecią 0:36:24
II Maciej Mrotek Łobżenica 0:39:22
III Michał Osowski Chojnice 0:39:47

 

 KOBIETY 30-39

DSC08671 Kopiowanie

 

Miejsce Imię i nazwisko Miejscowość Czas
I Agnieszka Magusiak Bydgoszcz 0:44:58
II Justyna Bona-Szweda Więcbork 0:49:04
III Anna Czyżewska Bydgoszcz 0:54:05

 

MĘŻCZYŹNI 30-39

DSC08689 Kopiowanie

 

Miejsce Imię i nazwisko Miejscowość Czas
I Dariusz Szopiński Przechlewo 0:35:54
II Rafał Szwarc Tuchola 0:36:20
III Dariusz Ławecki Człuchów 0:37:08

 

 KOBIETY 40-49

 DSC08674 Kopiowanie

 

Miejsce Imię i nazwisko Miejscowość Czas
I Angelika Niemczewska Łobżenica 0:46:20
II Beata Suchomska Świekatowo 0:47:00
III Dorota Krzoska Brusy 0:50:43

 

MĘŻCZYŹNI 40-49

DSC08692 Kopiowanie

 

Miejsce Imię i nazwisko Miejscowość Czas
I Tomasz Radtka Łobżenica 0:36:26
II Krzysztof Brączyk Więcbork 0:38:11
III Artur Radtka Wyrzysk 0:38:49

 

 KOBIETY 50+

DSC08679 Kopiowanie

 

Miejsce Imię i nazwisko Miejscowość Czas
I Krystyna Barton Przechlewo 0:56:09
II Mirosława Augustyńska Charzykowy 1:00:13

 

MĘŻCZYŹNI 50-59

DSC08697 Kopiowanie

 

Miejsce Imię i nazwisko Miejscowość Czas
I Jacek Paczkowski Strzelno 0:37:51
II Wiesław Skwierawski Ostrowite 0:38:17
III Krzysztof Dziadczyk Chojnice 0:39:58

 

MĘŻCZYŹNI 60-69

DSC08701 Kopiowanie

 

Miejsce Imię i nazwisko Miejscowość Czas
I Jerzy Rudnik Chojnice 0:45:39
II Wojciech Hołownia Bydgoszcz 0:46:58
III Andrzej Wilczyński Człuchów 0:47:29

 

MĘŻCZYŹNI 70+ 

DSC08704 Kopiowanie

 

Miejsce Imię i nazwisko Miejscowość Czas
I Andrzej Grabkowski Iława 0:55:24
II Zbigniew Wiśniewski Chojnice 0:57:42

 

 NAJLEPSZE ZAWODNICZKI GMINY SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE

DSC08711 Kopiowanie

 

Miejsce Imię i nazwisko Miejscowość Czas
I Monika Mika Sępólno Krajeńskie 1:00:39
II Wioletta Zenel Sępólno Krajeńskie 1:02:47
III Marzanna Wieczorek Sępólno Krajeńskie 1:08:29

 

NAJLEPSI ZAWODNICY GMINY SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE

DSC08717 Kopiowanie

 

Miejsce Imię i nazwisko Miejscowość Czas
I Przemysław Winowiecki Sępólno Krajeńskie 0:38:16
II Grzegorz Groskop Sępólno Krajeńskie 0:40:42
III Maciej Kannenberg Sępólno Krajeńskie 0:41:57

 

 DSC08727 Kopiowanie

najstarszy uczestnik biegu - Zbigniew Wiśniewski z Chojnic (1936r.) oraz najmłodsza zawodniczka - Laura Kochan (2001r.) z Dyrektorem Centrum Sportu i Rekreacji Markiem Chartem

 

Po dekoracji odbyło się losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli bieg, otrzymali pamiątkowe medale. Pierwsza trójka w każdej kategorii wiekowej otrzymała puchary oraz statuetki, a w klasyfikacji generalnej dodatkowo karty podarunkowe do wykorzystania w sieci sklepów Decathlon: I miejsce - 500zł, II miejsce - 300zł, III miejsce - 200zł. Gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłym roku! 

 

Dziękujemy za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu zawodów następującym osobom oraz instytucjom: Pani Jolancie Bągorskiej, Gminie Sępólno Krajeńskie, Bankowi Spółdzielczemu w Więcborku, Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Sępólnie Krajeńskim, Zakładowi Ogólnobudowlanemu Michał Trociński, Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych w Sępólnie Krajeńskim, Liceum Ogólnokształcącemu w Sępólnie Krajeńskim, firmie Les Higiena, Komendzie Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim, Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim, Ochotniczej Straży Pożarnej w Sępólnie Krajeńskim, opiece medycznej, wolontariuszom, a także panom na motocyklach: Aleksandrowi Niemczykowi oraz Marcinowi Myszkowskiemu.

 

>>>WYNIKI BIEGU<<<

>>>FOTOGALERIA<<<

autor: Beata Bukolt