100 lat Niepodległej Polski

W maju zawitało do nas lato. Piękna pogoda sprzyja wydarzeniom plenerowym. Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim oraz okoliczne Satelity Kultury dzięki temu bez przeszkód mogą realizować założony plan organizacji 100 wydarzeń na 100-lecie Niepodległości.

Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim już po raz dwunasty zaprosiła dzieci z powiatu sępoleńskiego do konkursu recytatorskiego WIERSZYKARNIA.

Zaszum nam Polsko!

Święto Konstytucji 3 maja jest jednym z najważniejszych świąt państwowych.

POGOTOWIE FLAGOWE

Sto flag na stulecie niepodległości rozdanych zostanie w Sępólnie Krajeńskim. Będzie też instruktaż jak należy flagę eksponować, składać i używać. Już w najbliższy poniedziałek (30.04) w mieście ruszy  pogotowie flagowe. Wszystko w ramach akcji "Z szacunkiem do biało - czerwonej".

Szacunek dla flagi i hymnu RP

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opracowało mini przewodnik promujący szacunek do flagi i hymnu RP.