Szkółka Piłkarska CSiR ponownie najlepsza w turnieju Koronowo Cup

10 marca Szkółka Piłkarska CSiR  Sępólno Krajeńskie udała się na turniej Koronowo Cup 2018. W zmaganiach rywalizowali Żacy, zawodnicy z rocznika 2009 i młodsi.

Do zawodów przystąpiło 8 zespołów. W pierwszej fazie turnieju drużyny zostały podzielone na dwie 4 drużynowe grupy. Drużyna Szkółki Piłkarskiej CSiR rywalizowała w grupie A z Victorią Koronowo, KKP Bydgoszcz oraz Wisełką Bydgoszcz. W grupie B grali: Wisła Strzelce Górne, Victoria Niemcz, Unia Janikowo oraz Chemik Bydgoszcz.

DSC01240

Drużyna Sępoleńskiej Szkółki Piłkarskiej wygrała pierwsze dwa mecze grupowe i przed trzecim spotkaniem miała zapewniony awans do kolejnej fazy rozgrywek z pierwszego miejsca. W ostatnim meczu z KKP Bydgoszcz padł remis 0:0. W drugiej fazie turnieju dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do grupy złotej gdzie rywalizacja toczona była systemem każdy z każdym od zera. Drużyny, które zajęły miejsca 3-4 w grupach grały w grupie srebrnej o miejsca 5-8. Z grupy A z drugiego miejsca awans wywalczyła drużyna KKP Bydgoszcz. Z grupy B awansowali Chemik Bydgoszcz oraz Victoria Niemcz, która wywalczyła komplet punktów. W pierwszym meczu grupy złotej Szkółka Piłkarska wygrała 2:1 z Chemikiem Bydgoszcz. W drugim meczu Szkółki CSiR padł remis 0:0 z drużyną KKP Bydgoszcz. W ostatnim starciu imprezy Szkółka Piłkarska CSiR pokonała 1:0 Victorię Niemcz. W pozostałych meczach grupy złotej padły wyniki remisowe. Szkółka Piłkarska z 7 punktami na koncie zajęła 1 miejsce, powtarzając wynik z przed roku kiedy również wygrała turniej Żaków (wtedy dla rocznika 2008 i młodszych). Warto podkreślić, że wszystkie bramki w grupie złotej dla Szkółki Piłkarskiej zdobył Filip Nowak. 

Wszyscy zawodnicy uczestniczący w turnieju otrzymali pamiątkowe medale. Trzy najlepsze zespoły otrzymały pamiątkowe puchary. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody rzeczowe. Wyróżniono najlepszego bramkarza turnieju Jaśminę Kubanek z KKP Bydgoszcz. Najlepszym strzelcem turnieju został Filip Wirwicki z Victorii Niemcz zdobywca 4 bramek. 

Poniżej przedstawiamy kolejność końcową:

1 miejsce - Szkółka Piłkarska CSiR Sępólno Krajeńskie;

2 miejsce - KKP Bydgoszcz;

3 miejsce - Victoria Niemcz;

4 miejsce - Chemik Bydgoszcz;

5 miejsce - Wisła Strzelce Górne;

6 miejsce - Victoria Koronowo;

7 miejsce - Wisełka Fordon;

8 miejsce - Unia Janikowo.

 

Szkółka Piłkarska CSiR grała w składzie: Szymon Szwarc, Sebastian Rzepa, Sebastian Orzechowski, Filip Nowak, Krzysztof Grzelka, Maksymilian Krawczak, Jakub Olszar, Dawid Pokora, Igor Nawrocki, Jakub Deba, Damian Bąkowski, Maciej Łangowski. Trener: Sławomir Gołąbek.

 

>>>zapraszamy do fotogalerii<<<(zdjęcia autorstwa Państwa Łangowskich)

Autor: Sławomir Gołąbek