ZAPROSZENIE NA DZIEŃ DZIECKA

Jesteśmy Polką i Polakiem - pod takim hasłem w Sępólnie Krajeńskim zorganizowany zostanie tegoroczny Dzień Dziecka. Impreza odbędzie się w środę, 30 maja, o godzinie 11.00 na stadionie miejskim. Wstęp będzie bezpłatny i otwarty dla wszystkich.

Tegoroczna impreza swoją tematyką będzie nawiązywała do haseł związanych z niepodległością i patriotyzmem. To wszystko z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  "Atrakcyjna forma wydarzenia pozwoli najmłodszym uczestnikom zapoznać się z dziejami Polski, a także w atmosferze patriotyzmu bez patosu przybliżyć wiedzę na temat polskich symboli narodowych: godła, flagi oraz hymnu" - mówi Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

"Pośród licznych widowisk i walk rycerskich kmicicowej kompaniji pojawią się między innymi mundury Regimentu Buławy Wielkiej Koronnej, mundury Regimentu Działyńskiego z okresu Sejmu Wielkiego, umundurowana polska kawaleria, Pułk Ułanów Wielkopolskich czy żołnierze Pierwszej Dywizji im. Tadeusza Kościuszki" - dodaje Pick.

W wydarzeniu mogą brać udział nie tylko najmłodsi mieszkańcy gminy. Wydarzenie jest adresowane do całych rodzin.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.