IGRZYSKA KOBIET WIEJSKICH JUŻ W SOBOTĘ

Będzie ceremonia otwarcia, będzie znicz olimpijski i przemarsz poszczególnych reprezentacji. W Piasecznie koło Sępólna Krajeńskiego odbędą się Igrzyska Kobiet Wiejskich.

Do rywalizacji staną panie z okolicznych miejscowości, a konkurencje dla nich przygotowane nie będą znacznie różniły się o tych, rozgrywanych na prawdziwych Igrzyskach.

Zawody mają mieć formę zabawy, choć same zawodniczki przyznają, że rywalizacja będzie zacięta. Będzie przy tym też dużo humoru, ale odpuszczać w walce o laur zwycięzcy, nikt nie zamierza.
Na liście konkurencji są między innymi zapasy, biegi, rzuty, skoki a nawet boks. Całość koordynuje prawdziwy Komitet Olimpijski - zapowiada Bogusława Zgrzeba z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Impreza organizowana jest w ramach akcji Babskie Lato. To cykl lipcowych wydarzeń adresowanych szczególnie do pań. W tym roku przypada też Rok Praw Kobiet.

Igrzyska odbędą się w sobotę - 14 lipca o godzinie 13.00 na terenie przy świetlicy wiejskiej w Piasecznie koło Sępólna Krajeńskiego. Wstęp dla publiczności jest bezpłatny.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.