Stowarzyszenie Ze Zbożem Za Pan Brat - podchody

Wakacje już w pełni, ale my nie zwalniamy i w ramach projektu: „Nie taka zima zła, czyli ferie na wesoło” finansowanego przez Burmistrza Sępólna Krajeńskiego, Stowarzyszenie „Ze Zbożem Za Pan Brat” w dniu 30.06.2018 r. odbyły się podchody.

W związku z tym, że mają one na celu, poza dobrą zabawą, poznawanie krajobrazu naszej malowniczej gminy, za każdym razem staramy się wybierać inne zakątki. W tym roku powędrowaliśmy do miejscowości Grochowiec, odwiedzając także tereny wsi Zboże, Wysoka Krajeńska, i Świdwie.

Trasa liczyła około 7 kilometrów i wiodła drogami polnymi, lasami oraz asfaltem. W zabawie uczestniczyły dwie drużyny, podczas której pierwsza przecierała szlaki oznaczając trasę oraz zostawiając członkom drugiej grupy ciekawe zadania do wykonania, z których zostali rozliczeni na mecie.

Po ponad dwugodzinnej wędrówce, na boisku w Grochowcu, gdzie kończyła się trasa podchodów, na wszystkich czekał drobny poczęstunek oraz gry i zabawy.