DZIEŃ KOBIET WIEJSKICH

15 października to Dzień Kobiet Wiejskich. Jest to dość nowe święto, ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2008 roku. W Sępólnie Krajeńskim będzie ono świętowane równie dostojnie, jak te, obchodzone 8 marca.

Dzień Kobiet Wiejskich to okazja do tego aby złożyć życzenia wszystkim paniom, zamieszkującym małe miejscowości. To także okazja aby im podziękować. „Celem tego święta jest zwrócenie uwagi na rolę jaką odgrywają kobiety w życiu społeczności wiejskich„ - mówi Patrycja Gajda, instruktor edukacji kulturalnej w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Z tej okazji już w najbliższy poniedziałek, 15 października, w Sali kolumnowej Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się okolicznościowa akademia na którą zaproszone są panie świetlicowe, przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich i innych organizacji działających na terenie Gminy Sępólno Krajeńskie. Będzie część artystyczna, życzenia, upominki, a także otwarcie wystawy zatytułowanej „Globalna baba”.
Początek – godzina 11.00

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.