Informacja Sztabu Zarządzania Kryzysowego

Powiatu Sępoleńskiego dnia 12 sierpnia 2017 godzina 15/32

W godzinach nocnych 12 sierpnia przez powiat sępoleński przeszła nawałnica.Swoim obszarem silny wiatr w porywach do 100km/h objął wszystkie cztery gminy naszego powiatu. Najbardziej poszkodowana została gmina Sośno. Do godziny 14/00 dnia dzisiejszego t.j. 12 sierpnia odnotowano 260 zdarzeń takich jak: uszkodzone budynki mieszkalne w ilości około 100, gospodarcze, inwentarski, wiatrołomy, uszkodzone drogi po wiatrołomach, zalania. W akcji ratowniczej bierze udział 149 strażaków ( 32 zastępy). Są to strażacy z PSP i OSP naszego powiatu, oraz strażacy OSP z powiatu Chełmskiego (4 zastępy) i strażacy z kompani odwodowej PSP województwa Warmińsko -Mazurskiego (8 zastępów). Pomoc jest udzielana w pierwszej kolejności gdzie występują szkody na budynkach mieszkalnych i drogach dojazdowych. Ogłasza się zakaz wstępu do lasów do odwołania. Zaleca się zachowanie ostrożności w trakcie poruszania się po drogach – występują wyłomy po obalonych drzewach. Systematycznie usuwane są awarie prądu jednak w pierwszej kolejność linii wysokiego napięcia. W imieniu sztabu kryzysowego składam serdeczne podziękowania wszystkim służbom za ich godną poświecenia akcje ratowniczą, mieszkańcom za udzielaną pomoc tym służbom jak i poszkodowanym w tym nieszczęściu. Informacje będziemy podawać poprzez Facebook, jak i na naszej stronie internetowej www.powiat-sepolno.pl

 

Zgłoszenia i informacje proszę kierować do sztabu kryzysowego zlokalizowanego w PSP Sępólno Kraj. Tel. 52 3 88 83 51.

 

Jarosław Tadych
Starosta Sępoleński