Nawałnice w naszej Gminie

W dniu 12 sierpnia w znacznej części naszej Gminy

(głównie w sołectwach: Komierowo, Niechorz, Skarpa, Teklanowo, Wałdówko, Wałdowo, Wilkowo, Włościbórz, Wysoka Krajeńska, Zalesie, Zboże) wystąpiły niekorzystne zjawiska atmosferycznych, które spowodowały ogromne straty w budynkach mieszkalnych, inwentarskich, uprawach, środowisku oraz infrastrukturze drogowej i mieniu komunalnym. 

Wojewoda Kujawsko – Pomorski podjął decyzję o przekazaniu do gmin - których mieszkańcy ponieśli szkody w budynkach mieszkalnych lub lokalach mieszkalnych – dotacje w formie zaliczkowej na doraźną pomoc pieniężną.


Służby gminne także dzięki informacjom sołtysów dokonały wstępnego rozeznania zniszczeń, co umożliwiło wystąpienie do wojewody z wnioskiem o wsparcie finansowe. Wskazane jest dokonywanie przez poszkodowanych fotografii obrazujących zniszczenia w mieniu.
Zgłoszenia oraz zapytania związane z nawałnicą w zakresie:

  • udzielania pomocy finansowej należy kierować do Ośrodka Pomocy Społecznej ul. Szkolna 8 tel.(52) 388-84-50
  • szkód w uprawach należy kierować do Urzędu Miejskiego w Sępólnie Kraj. tel.(52) 389-42-11 lub (52) 389-42-12
  • innych sprawa należy kierować do Urzędu Miejskiego w Sępólnie Kraj. tel.(52) 389-42-30