Komunikat Burmistrza Sępólna Krajeńskiego

W związku ze zniszczeniami spowodowanymi w nocy z 11 na 12 sierpnia br. przez niekorzystne

zjawiska atmosferyczne pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Sępólnie Kraj. przeprowadzają u poszkodowanych wywiady środowiskowe, które będą podstawą do udzielenia pomocy finansowej - pierwsze zasiłki celowe stanowiące pomoc doraźną zostały już wypłacone 16 sierpnia br.


Służby pomocy społecznej dokonują także rozeznania innych potrzeb pozafinansowych, takich jak np. art. żywnościowe, materiały budowlane, środki czystości, płyny do dezynfekcji, worki na śmieci, sprzęt agd, itp., ponadto zapotrzebowania na pracę ludzi którzy chcą pomóc - w tym fachowców.


Potrzeby można zgłaszać także w Ośrodku Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim ul. Szkolna 8 przy odbieraniu decyzji administracyjnych lub telefonicznie pod nr 52 388 84 50.


Każdy kto posiada informacje o osobach będących w trudnej sytuacji życiowej, które nie mają możliwości skomunikowania się z odpowiednimi służbami proszony jest o informację na w/w nr telefonu.


Rozpoznane potrzeby będą stanowiły podstawę do ogłoszenia zbiórki, która będzie ukierunkowana na konkretne potrzeby i skierowana do osób i firm które chciałyby udzielić pomocy.

 

Waldemar Stupałkowski
Burmistrz Sępólna Krajeńskiego