POLSCY AUTORZY KSIĄŻEK W SĘPOLEŃSKIEJ BIBLIOTECE

Aż pięcioro pisarzy i autorów książek odwiedzi jeszcze w tym miesiącu sępoleńską Bibliotekę Publiczną. Będzie to okazja nie tylko do spotkań z czytelnikami, ale przede wszystkim do zaprezentowania twórczości.

Pierwszym gościem będzie Robert Gondek. To podróżnik i autor książki o Afryce. Odwiedził on już ponad 20 afrykańskich krajów. W Sępólnie Krajeńskim opowie o swoich podróżach do Tanzanii, Kenii, Ugandy, Rwandy i Burundi. Spotkanie odbędzie się we wtorek (19.11) o godzinie 17.00.

Kolejnego dnia – w środę (20.11), sępoleńską bibliotekę odwiedzą kolejni podróżnicy. Tym razem będą to państwo Monika Mądra – Pawlak i Jan Pawlak. Oboje wraz z dziećmi przemierzyli obie Ameryki z południa na północ. W podróż wyruszyli z Argentyny i dotarli, aż do Alaski. „W swojej podróży nasi goście odkryli smak amazońskich mrówek i rzadko spotykanych owoców. Poznali także różne zastosowanie produktów spożywczych” – mówi Grażyna Kędzierska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim. Także o innych swoich przygodach, podróżnicy opowiedzą o godzinie 17.00.

W piątek (22.11) w czytelnikami spotka się z kolei Magdalena Grzebałkowska – pisarka i reporterka. Autorka między innymi biografii ks. Jana Twardowskiego oraz Tomasza i Zdzisława Beksińskch. Laureatka licznych nagród. W 2016 nominowana była także do literackiej nagrody NIKE.

Z najmłodszymi mieszkańcami Sępólna Krajeńskiego spotka się z kolei Renata Piątkowska. To znana pisarka i autorka wielu książek dla dzieci. Jest ona także Kawalerem Orderu Uśmiechu. Na to wydarzenie zapraszamy w piątek (29.11) o godzinie 9.30. Wszystkie spotkania są otwarte. Wstęp na nie jest bezpłatny.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.