REKORDOWY ROK W SĘPOLEŃSKIEJ KULTURZE

Prawie 50 tysięcy osób wzięło udział w imprezach organizowanych w Sępólnie Krajeńskim w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Nowo wyremontowaną salę widowiskową od października ubiegłego roku odwiedziło już ponad 18 tysięcy widzów. Sępoleńskie Centrum Kultury i Sztuki nie zwalnia tempa. Placówka ledwie podsumowała miniony okres, a już zapowiada kolejne wydarzenia.

Ubiegły rok i rok bieżący - był i jest niezwykle pracowitym dla osób zajmujących się organizacją wydarzeń kulturalnych – ocenia Julita Maciaszek, dyrektor CKiS. Rok 2018 nawiązujący do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zaowocował, aż 117 imprezami przygotowanymi specjalnie na tę okoliczność. W roku 2019 wydarzeń było niewiele mniej. „Były to imprezy różnej rangi. Od małych eventów i spotkań, do wydarzeń na stadionie organizowanych z okazji Dni Sępólna Krajeńskiego. Gościliśmy u nas zespół Perfect i Golec uOrkiestra. Były to wydarzenia w których brało udział po kilka tysięcy widzów” – dodaje dyrektor. Przygotowanie tak dużej ilości imprez wymaga ogromnego wysiłku osób, które tym się zajmują. „Dlatego miło jest nam, kiedy na naszych imprezach możemy gościć mieszkańców nie tylko naszego miasta Sępólna, ale również całej gminy, powiatu, czy gości przyjezdnych z różnych regionów Polski” – mówi Maciaszek.

Ogromnym sukcesem jest także frekwencja na wydarzeniach organizowanych w nowo wyremontowanej sali widowiskowej CKiS. Od momentu jej otwarcia po remoncie, czyli od października 2018 roku, do końca października 2019 roku - odwiedziło ją dokładnie 18.015 osób.
W tym czasie, w doskonale przygotowanym obiekcie zorganizowano już ponad 100 różnego rodzaju imprez. Wśród propozycji były koncerty, widowiska, spotkania z ciekawymi ludźmi i projekcje filmowe.

W tej chwili w Sępólnie Krajeńskim trwa Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Jego finałem będzie koncert Eleni, który odbędzie się w niedzielę 17 listopada o godzinie 17.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

foto 001

 

 

 CKiS - 100 lecie niepodległości

 

CKiS - Karuzela Kultury