ZNISZCZONE DROGI W WAŁDOWIE I WILKOWIE JUŻ WYREMONTOWANE

Zakończyły się prace remontowe na lokalnych drogach w Wilkowie i Wałdowie w Gminie Sępólno Krajeńskie. Oba odcinki zostały mocno zniszczone podczas usuwania skutków nawałnicy w 2017 roku.

Transporty prowadzone przez ciężkie pojazdy wywożące drewno z lasów, poważnie uszkodziły oba te odcinki.

Wyremontowane drogi mają teraz zupełnie nowe nawierzchnie asfaltowe. Są tam także utwardzone pobocza. Zbudowano też zjazdy na posesje oraz naprawiono system odwodnieniowy. „Drogi są teraz bezpieczne. Mają szerokość 4,20 m oraz utwardzone poszerzenie po 75 cm z każdej strony” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Remont obu tych dróg kosztował prawie 900 tysięcy złotych. 80 procent tej kwoty stanowiło dofinansowanie z budżetu państwa. Resztę dołożyła Gmina Sępólno Krajeńskie.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.