TRWA REMONT ULICY SPORTOWEJ

Najprawdopodobniej jeszcze przed wakacjami zakończą się remonty ulic Sportowej oraz Bojowników o Wolność i Demokrację. Stare i zniszczone nawierzchnie zostaną zastąpione nowymi, asfaltowymi lub z kostki betonowej. Prace już trwają.

Obie remontowane ulice znajdują się w północnej części Sępólna Krajeńskiego. To drogi osiedlowe wymagające pilnej naprawy.

„Zadanie obejmuje wybudowanie nowej nawierzchni na ulicy Sportowej i ulicy Bojowników o Wolność i Demokrację. Powstaną tam nowe nawierzchnie asfaltowe, nowe ciągi piesze, a także powstanie bezpieczny ciąg pieszo – rowerowy, który połączy istniejące już ścieżki rowerowe przy ulicy Chojnickiej. Tak więc bezpiecznie można będzie z tych obszarów naszego miasta dojechać do centrum” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Cała inwestycja będzie kosztowała 2.330.000 zł. Połowa tej kwoty to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

mz sportowa DSC07534