KOLEJNE 3,5 MILIONA DOFINANSOWANIA DLA SĘPÓLNA KRAJEŃSKIEGO

Rewitalizacja miasta, promocja sportowa, turystyczna, kulturalna i historyczna gminy oraz rodzinny piknik wędkarki – to nowe projekty na które Gmina Sępólno Krajeńskie otrzymała prawie 3,5 miliona złotych unijnych dofinansowań.

Pieniądze są już pewne, bo umowy zostały podpisane. Realizacja wszystkich trzech inicjatyw rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Pierwszy projekt dotyczy promocji sportowo – turystycznej, kulturalnej i historycznej. Za ponad 115 tysięcy złotych w Sępólnie Krajeńskim zorganizowane zostaną między innymi: festiwal świateł, pokazy historyczne i spotkanie autorskie. Wydane będą także dwie publikacje. Pierwsza – historyczna, druga o walorach turystycznych gminy. Kolejną inicjatywą będzie zorganizowanie rodzinnego pikniku wędkarskiego. Trzecim, a zarazem największym projektem będzie rewitalizacja centrum Sępólna Krajeńskiego. „To jest bardzo ważne zadanie, na które mieszkańcy czekają już od dłuższego czasu” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Prace rewitalizacyjne będą prowadzone przez półtora roku. Całkowita wartość tego projektu to ponad 9 milionów złotych.

 Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.