SĘPOLEŃSCY UCZNIOWIE BĘDĄ PRACOWALI ON-LINE

Ze względu na zagrożenie koronawirusem lekcje we wszystkich szkołach w Polsce zostały zawieszone do 25 marca.

Nie oznacza to jednak, że dzieci mają kolejne w tym roku ferie. W Gminie Sępólno Krajeńskie lekcje będą się odbywały on-line. To jeden z nielicznych przykładów w kraju, gdzie prowadzenie zajęć na odległość będzie realizowane.

Z pomocą przyszła zakupiona przez gminę przed rokiem specjalna platforma e-learningowa. To aplikacja podobna do e-dziennika. Dostęp do niej mają zarówno nauczyciele, jak i uczniowie. Początkowo miała ona służyć jako pomoc naukowa. Teraz w przypadku przymusowego zamknięcia szkół okazało się, że za jej pomocą można prowadzić zajęcia zdalnie. „Poprosiłem panie dyrektorki, a za ich pośrednictwem wszystkich nauczycieli, żeby korzystając z tego czasu, który jest czasem wolnym, chociaż niekoniecznie musi być czasem nic nierobienia , żeby wykorzystali te najbliższe dni, żeby uczniowie wypełniali zadania, quizy, testy, których mamy ogromną ilość dostępną na tej platformie edukacyjnej” – mówi Marek Tymecki, dyrektor wydziału oświaty.

W Gminie Sępólno Krajeńskie dostęp do aplikacji mają wszyscy uczniowie oraz nauczyciele. Za jej pomocą mogą być prowadzone między innymi lekcje języka polskiego, matematyki i fizyki. Nauczyciel może także w czasie rzeczywistym monitorować postępy prac każdego ucznia. Udział w takich zajęciach będzie obowiązkowy. Wydział edukacji przygotowuje wytyczne dotyczące godzin i zakresu zajęć on-line. Zorganizowanie zdalnych lekcji zmusi także uczniów do pozostania w domach. W okresie zagrożenia koronawirusem nie jest wskazane wychodzenie na jakiekolwiek spotkania, czy zabawy w większym gronie osób. Sępólno Krajeńskie będzie pierwszą gminą w regionie i jedną z pierwszych w Polsce, która od poniedziałku wprowadzi obowiązkowe zajęcia przez internet.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.