SĄ LAPTOPY DLA NASZYCH UCZNIÓW

52 komputery do nauki on-line otrzymają uczniowie z Gminy Sępólno Krajeńskie. Sprzęt jeszcze przed świętami trafi do najbardziej potrzebujących rodzin. Samorząd otrzymał na ten cel wsparcie z programu Polska Cyfrowa.

O przydziale komputerów zadecydują szkoły. Podstawowym kryterium kwalifikującym do otrzymania sprzętu będzie z pewnością sytuacja w domu. „Lekcje e-learningowe już trwają. Już teraz widać, które dzieci mają możliwość korzystania ze sprzętu, a które jeszcze korzystają z pożyczonego, a czasami nawet takiej możliwości nie mają. Szkoły mają w tym zakresie najlepsze rozeznanie” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Zakupione komputery są przystosowane do prowadzenia zajęć on-line. Każdy jest wyposażony w kamerkę internetową, mysz bezprzewodową oraz podstawowe oprogramowanie. Uczniowie otrzymają sprzęt za darmo.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.