POWSTAJE KOLEJNA KSIĄŻKA O SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

„Sępólno Krajeńskie – podróż przez wieki” taki najprawdopodobniej tytuł będzie miała powstająca właśnie nowa książka o naszym mieście. Jej autorem jest Łukasz Jakubowski – doskonale znany mieszkańcom autor licznych opracowań o naszym regionie.

Już sam tytuł wskazuje, że będzie to książka o historii Sępólna Krajeńskiego. „Ona będzie się wyróżniać na tle pozostałych książek o tej tematyce tym, że będzie bardzo bogato ilustrowana. Taki jest plan, taki mamy pomysł na tę książkę. Będzie ona wydana w formie bardziej albumowej” – mówi autor.

Publikacja w swej treści będzie sięgała czasów powstawania miasta. Poprowadzi później czytelnika przez średniowiecze, okresy wojen światowych, aż do czasów współczesnych.

„Książka będzie pisana językiem prostym, po to, by lektura wciągała. Żeby po jej przeczytaniu czytelnik miał poczucie, że Sępólno Krajeńskie ma naprawdę ciekawą historię, że warto się po tym mieście przespacerować, zobaczyć miejsca, które mają przeszłość niezwykłą, a bardzo często zapomnianą lub nieznaną” – dodaje Jakubowski. Książka jest jeszcze pisana. Do rąk czytelników trafi najprawdopodobniej w październiku tego roku.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.