SĘPOLEŃSKA PLATFORMA E-LEARNINGOWA DZIAŁA BEZ PRZESZKÓD

Już od ponad czterech tygodni edukacja dzieci i młodzieży w całej Polsce prowadzona jest on-line.


W Sępólnie Krajeńskim do tego celu wykorzystywana jest specjalna platforma e-learningowa. To narzędzie, w które miejscowe szkoły zostały wyposażone rok temu.

Aplikacja daje możliwość prowadzenia lekcji przez internet. Do tego dochodzą też inne aplikacje wspomagające naukę zdalną. „Na dzisiaj nie mamy żadnych sygnałów, aby występowały jakieś kłopoty techniczne. Wiem, że były przeciążone w pewnym momencie sieci, ale dzisiaj myślę, że sytuacja jest już unormowana i wszystko powinno w miarę dobrze działać” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Dostęp do platformy edukacyjnej mają wszyscy uczniowie i nauczyciele w gminie. Aby z niej korzystać, niezbędne jest jednak posiadanie komputera lub tabletu z dostępem do internetu. „Większość naszych uczniów ma dostęp do komputera z internetem. Nauczyciele dwoją się i troją żeby dzieci miały możliwość przerabiania programu” – dodaje burmistrz.

Nauka on-line to także obowiązki dla rodziców. Ratusz zachęca, aby kontrolować postępy w nauce oraz sumienność i aktywność uczniów edukujących się w domach.

Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.