TARGOWISKO PONOWNIE OTWARTE

Sępoleńskie targowisko „Mój Rynek” od dzisiaj znowu jest czynne. Na prośbę sprzedających Ratusz podjął decyzję o jego ponownym uruchomieniu. Będą jednak pewne ograniczenia.

Targowisko w Sępólnie Krajeńskim było dotąd zamknięte z powodu pandemii koronawirusa. Liberalizacja przepisów w tej sprawie umożliwiła ponowne otwarcie stoisk handlowych. „Na terenie targowiska będziemy mieli takie same zasady handlu jak w sklepach. Trzeba będzie zachować bezpieczną odległość, będzie też obowiązek noszenia rękawiczek jednorazowych oraz zakrywania ust i nosa. Przed wejściem i po wyjściu z terenu targowiska będzie też prowadzona dezynfekcja rąk” – wyjaśnia Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Ograniczeniami objęty zostanie także asortyment dopuszczony do sprzedaży. Obecnie obowiązujące przepisy sanitarne zezwalają na handel artykułami spożywczymi, płodami rolnymi oraz artykułami ogrodniczymi. Zakazana jest natomiast sprzedaż tekstyliów, obuwia i materiałów przemysłowych. Targowisko w Sępólnie Krajeńskim czynne będzie w każdy piątek od rana.

Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.