POMOC DLA FIRM W DOBIE KRYZYSU

Gminne nieruchomości oddane przedsiębiorcom w najem lub dzierżawę, na czas trwania stanu zagrożenia epidemicznego zostały zwolnione z opłat czynszowych.

Taką decyzję podjęły władze Sępólna Krajeńskiego. Ma to pomóc firmom borykającym się z ogromnymi problemami wynikającymi z ograniczenia lub całkowitego zawieszenia przez nie prowadzonej działalności.

To nie jedyna pomoc ze strony samorządu gminnego. Rada Miejska przygotowuje także uchwałę zezwalającą na odroczenie firmom terminu płatności podatków od nieruchomości. Opłaty za maj i czerwiec przedsiębiorcy bez żadnych kar i odsetek będą mogli zapłacić do końca września. „Na razie są to odroczenia. Potem przedsiębiorcy, którzy udokumentują spadek dochodów spowodowany pandemią koronawirusa będą się mogli ubiegać o ulgi lub umorzenia” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Należy jednak dodać, że każda taka sprawa będzie rozpatrywana indywidualnie i na wniosek zainteresowanego.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.