KTO W TYM ROKU OTRZYMA NAGRODĘ ŚWIĘTEGO WAWRZYŃCA?

Do końca maja można zgłaszać kandydatury do nagrody św. Wawrzyńca. To najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Gminę Sępólno Krajeńskie osobom, które w sposób szczególny przyczyniły się do promocji lub rozwoju gminy.

Nagrodzona w tym roku osoba będzie już dwudziestą, która odbierze to prestiżowe wyróżnienie. Wśród dotychczasowych laureatów nagrody św. Wawrzyńca są między innymi samorządowcy, duchowni, sportowcy, działacze społeczni, a także stowarzyszenia i organizacje pozarządowe.

„Zgodnie z regulaminem kandydatury mogą zgłaszać mieszkańcy w liczbie dwustu, statutowe organy stowarzyszeń działających na terenie naszej gminy oraz grupa co najmniej ośmiu radnych” – wyjaśnia Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

W ubiegłym roku takie wyróżnienie wręczono Romanowi Buławie, sępoleńskiemu sportowcowi oraz wieloletniemu trenerowi dzieci i młodzieży. Każdy wyróżniony otrzymuje statuetkę oraz dyplom potwierdzający przyznanie nagrody. Ceremonia jej wręczenia odbywa się podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej zwoływanej w sierpniu, w dniu liturgicznego wspomnienia Świętego Wawrzyńca, który jest także patronem Sępólna Krajeńskiego.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.