BIBLIOTEKA PUBLICZNA ZNOWU OTWARTA DLA CZYTELNIKÓW

Nie można korzystać z czytelni, nieczynna jest też pracownia komputerowa, ale książki wypożyczać już można. Po kilkutygodniowej przerwie Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim została ponownie otwarta.

Wchodząc do książnicy trzeba jednak zastosować się do pewnych procedur. Chodzi o bezpieczeństwo zarówno bibliotekarzy, jak i wypożyczających książki. Obowiązkowa jest dezynfekcja rąk, posiadanie maseczki zakrywającej nos i usta oraz zachowanie bezpiecznej odległości od kolejnej osoby.

„Nie ma także bezpośredniego dostępu czytelników do księgozbiorów. Prosimy zatem o wcześniejsze przygotowanie listy książek, które chce się wypożyczyć. Z półki poda je bibliotekarz” – mówi Grażyna Kędzierska, dyrektor sępoleńskiej biblioteki.

Książki wracające od czytelników przechodzą 10-dniową kwarantannę. Umieszcza się je w specjalnych pojemnikach. Dopiero później można je ponownie wypożyczyć. Interesujące nas pozycje można także wcześniej zamówić telefonicznie lub elektronicznie. Ze względu na ograniczenia w działalności bibliotek, nie pobiera się kar za przetrzymywanie książek. Biblioteczna amnestia obowiązuje do końca czerwca.

Już w pierwszych dwóch dniach od ponownego otwarcia sępoleńskiej placówki odwiedziło ją prawie 150 osób. Wypożyczono ponad 450 pozycji. Biblioteka oferuje swoim czytelnikom także dostęp do książek w postaci cyfrowej. Można je czytać przez internet. O hasła dostępu należy pytać bibliotekarzy.

Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.