Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

BOWID, SPORTOWA – ZOBACZ POSTĘP PRAC

Do końca czerwca wyremontowane zostaną dwie kolejne drogi osiedlowe w Sępólnie Krajeńskim.

Chodzi o ulicę Sportową oraz Bojowników o Wolność i Demokrację. Na obu tych odcinkach prace są już mocno zaawansowane.

Remontowane drogi do niedawna pokrywał asfalt. Kilkunastoletnia nawierzchnia była jednak tak zniszczona, że wymagała już gruntownego remontu. Niezbędna była także przebudowa tych ulic. Prace trwają od lutego. Pierwsze jej efekty już widać. „Ulica Sportowa ma już wykonane wszystkie nawierzchnie oprócz ostatniej nawierzchni asfaltowej. Pojawiły się ciągi pieszo-rowerowe, nowy asfalt jako podbudowa, a jeżeli chodzi o ulicę Bojowników i Wolność i Demokrację, to jest ona na etapie korytowania. Mamy tam też już częściowo wykonane chodniki oraz warstwę podbudowy” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Wzdłuż remontowanych dróg powstaną też ścieżki rowerowe, które będą skomunikowane z traktem biegnącym wzdłuż ulicy Chojnickiej. Umożliwi to mieszkańcom bezpieczny dojazd do centrum miasta.

Cała inwestycja ma kosztować ponad 2,3 mln zł. Połowę wartości zadania stanowić będzie dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech