LUTÓWKO - BUDOWA NOWYCH DRÓG JUŻ TRWA

Zamiast dróg gruntowych, będą drogi asfaltowe. W Lutówku w Gminie Sępólno Krajeńskie trwają prace związane z przebudową głównego traktu wiodącego przez wieś. Wszystko ma być gotowe do połowy roku.

„Lutówko otrzyma w całej zwartej zabudowie nowe ciągi pieszo-jezdne” – zapewnia Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Będzie nie tylko bardziej estetycznie, ale także bardziej bezpiecznie. Zamiast dróg gruntowych, częściowo utwardzonych tłuczniem, powstaną tam nowe drogi asfaltowe. „Ze względu na ukształtowanie terenu i wąskie pasy drogowe, całość będzie jednak przeznaczona zarówno do ruchu kołowego, jaki i pieszego. Nie da się niestety wydzielić odrębnych ciągów chodnikowych, czy rowerowych” – dodaje burmistrz.
Ze względu na bezpieczeństwo na nowo wybudowanych drogach zastosowane zostaną ograniczenia prędkości. Będą to też trakty jednokierunkowe.

Prace mają kosztować niespełna 900 tysięcy złotych. Połowa to pozyskane przez gminę dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

2020 05 20 Lutówko drogi 011