Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

KONIEC PRAC NA SPORTOWEJ I BOWID W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

Zakończyły się prace drogowe na ulicy Sportowej oraz Bojowników o Wolność i Demokrację w Sępólnie Krajeńskim. Na obu ulicach zniszczony asfalt został zastąpiony nowym. Powstały też ciągi pieszo-rowerowe.

Wyremontowane trakty znajdują się w północnej części miasta. To do dość mocno uczęszczane odcinki, będące nie tylko drogami osiedlowymi, ale stanowiące także dojazdy do kilku zakładów pracy. Po wcześniejszych robotach związanych z budową sieci kanalizacyjnej i gazowej, przyszła pora na naprawę nawierzchni. „Powstały tutaj odnowione ciągi asfaltowe, nowe chodniki i ciągi pieszo-rowerowe. Są też odpowiednio oznakowane przejścia dla pieszych” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Wcześniej wymieniono także rury sieci wodociągowej.

Cała inwestycja jest już gotowa. Kosztowała ona ponad 2 miliony złotych. Połowę stanowiło dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

W tej części miasta pozostały do remontu jeszcze cztery ulice osiedlowe: Bukowa, Bergera, Matejki i Pokrzywnickiego. Prace budowlane na pierwszych trzech odcinkach ruszą w tym roku. Ulica Pokrzywnickiego będzie remontowana w roku przyszłym. Miasto pozyskało zewnętrzne dofinansowanie na wykonanie tych zadań.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech