Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

INWESTYCJE DROGOWE – ZOBACZ POSTĘP PRAC

W Gminie Sępólno Krajeńskie rozpoczęto realizację kolejnych inwestycji drogowych.

Tym razem są to odcinki budowane przy współudziale Funduszu Dróg Samorządowych. Ich łączna wartość to ponad 4 miliony złotych. Połowę zapłaci gmina, drugą połowę stanowić będzie dofinansowanie z budżetu państwa.

Do wykonania są trzy ulice w mieście i jeden, dłuższy odcinek na obszarze wiejskim. Prace trwają już na ulicy Matejki i Bukowej. Niebawem ruszą też roboty na ulicy Bergera. Poza miastem do naprawy wyznaczono odcinek łączący miejscowości Niechorz i Komierówek. Dla mieszkańców obu tych wsi to także dojazd do drogi krajowej nr 25.

„Jeżeli chodzi o drogę Niechorz – Komierówek, to ten odcinek zostanie utwardzony asfaltem. Obecnie jest to droga gruntowa utwardzona tłuczniem. Przypomnę, że tamtędy jeździ też nasz transport wożący dzieci do szkół. Natomiast jeżeli chodzi o ulice miejskie, to tutaj utwardzimy je kostką polbrukową. Będą też nowe chodniki, nowe przejścia dla pieszych i nowe oznakowanie” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Prace na wszystkich wymienionych wyżej odcinkach zakończą się w pierwszej połowie przyszłego roku.

Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech