Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

ZAPRASZAMY DO SĘPOLEŃSKIEGO OGRODU CERAMICZNEGO

Kiedyś w tym miejscu tworzono sztukę użytkową, teraz jest tam ogród ceramiczny. W Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim uruchomiono nową pracownię. Miłośnicy ozdób związanych z przyrodą, z pewnością znajdą w niej coś dla siebie.

Podstawowym surowcem do pracy w nowej pracowni jest glina. To właśnie z niej powstają między innymi kwiaty, liście, ptaki i motyle. Warsztat jest wyposażony w profesjonalny sprzęt do przygotowania takich dzieł. Na miejscu jest też piec do wypalania ceramiki oraz szkliwo do jej zdobienia. Każdy może spróbować swoich sił – zapewnia Katarzyna Falkowska, instruktor z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. „Do pracowni zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych. Podczas zajęć nauczymy jak tworzyć ozdoby z gliny, jak sprawić by były kolorowe, a wszystko to w miłej, twórczej atmosferze” – dodaje Falkowska. Zapisy chętnych do nauki w nowej pracowni przyjmowane są w sekretariacie Centrum Kultury i Sztuki. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w 5 osobowych grupach.

Nota prawna:

Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech