Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

RZĄDOWY FUNDUSZ INWESTYCJI LOKALNYCH – CZY RÓWNIEŻ DLA SĘPÓLNA KRAJEŃSKIEGO?

10 milionów złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych chce pozyskać Gmina Sępólno Krajeńskie. Pieniądze w całości byłyby przeznaczone na budowę przedszkola. Decyzja o tym, czy samorząd otrzyma środki, powinna zapaść do końca października.

Budowa nowego przedszkola w Sępólnie Krajeńskim jest niezbędna. Dwie istniejące już placówki nie są bowiem w stanie pomieścić wszystkich chętnych. Gdyby były pieniądze, prace związane z budową nowego przedszkola, można by już prowadzić – zapewniają władze Sępólna Krajeńskiego. Znana jest już lokalizacja, gotowe są też projekty techniczne. 

„Profesjonalne, ośmiooddziałowe przedszkole powstanie przy ulicy Targowej. Mamy już dokumentację, wiemy jaki będzie koszt całego przedsięwzięcia. To około 10 milionów złotych” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Cena obejmuje nie tylko budowę obiektu, ale także jego wyposażenie oraz urządzenie otoczenia. Chodzi tu między innymi o plac zabaw, parking i drogę dojazdową. Budynek miałby być także wyposażony w panele fotowoltaiczne, co zmniejszy koszty jego utrzymania i pozytywnie wpłynie na środowisko. Jeżeli samorząd otrzyma rządowe wsparcie, przetarg na budowę nowego przedszkola można by ogłaszać jeszcze w tym roku. W przyszłym ruszyłaby budowa. W skali całego kraju z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych do podziału będzie około 6 miliardów złotych.

Nota prawna:

Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech