Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

KOLEJNY ODCINEK DROGI W WILKOWIE ZBUDOWANY

Wcześniej była to droga gruntowa. Teraz w połowie jest ona już utwardzona kostką betonową. Zakończył się kolejny etap prac na drodze wiejskiej w Wilkowie w gminie Sępólno Krajeńskie. Odcinek jest już udostępniony dla ruchu.

W budowie drogi pomogli sami mieszkańcy. To oni zakupili znaczną część materiału na utwardzenie odcinka. Gmina dokupiła resztę i zapłaciła za pracę fachowców. Wszystko kosztowało łącznie około 340 tysięcy złotych. Za te pieniądze udało się zbudować pół kilometra drogi o szerokości 4,5 metra.
„Jest to droga wykonana w technologii kostki betonowej, na podbudowie, z osadzonymi krawężnikami” – dodaje Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Cała droga ma długość około 2 kilometrów. Wcześniej, również we współpracy z mieszkańcami zbudowano pierwsze pół kilometra. Teraz do użytku oddano kolejne pół kilometra. W następnych etapach droga zostanie utwardzona na całej swojej długości.

Budowany odcinek to ważny trakt komunikacyjny dla miejscowych mieszkańców. Droga jest nie tylko dojazdem do ich posesji. W tej części miejscowości swoje siedziby mają też duzi producenci trzody chlewnej i bydła.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech