Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

NOWY WÓZ DLA OSP WAŁDOWO

Teraz mają najnowszy pojazd w całym powiecie sępoleńskim. Strażacy ochotnicy z Wałdowa w Gminie Sępólno Krajeńskie odebrali właśnie fabrycznie nowy wóz bojowy.

Samochód za kilka dni będzie mógł wyjechać do pierwszej akcji.

Jednostka z Wałdowa jest jedną z sześciu w Gminie Sępólno Krajeńskie, w której służbę pełnią strażacy ochotnicy. Do tej pory druhowie mieli do dyspozycji prawie 40-letniego Mercedesa, którego nabyli za symboliczną złotówkę w kilka tygodni po nawałnicy. Jeszcze wcześniejszy Magirus, dosłownie rozpadł się po trudach akcji usuwania skutków kataklizmu z 2017 roku. Najnowszy nabytek to wart 781 tysięcy złotych Renault. To pojazd typu średniego. „Samochód ma zbiornik na 3000 litrów wody i 300 litrów środka pianotwórczego. Samochód został zakupiony ze środków Gminy Sępólno Krajeńskie, Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz środków MSWiA” – mówi Sławomir Wierzchucki, Prezes OSP Wałdowo.

Zakup i przyjazd nowego pojazdu w każdej jednostce jest wielkim wydarzeniem. Strażacy z Wałdowa specjalnie na tę okoliczność przygotowali mu niecodzienne powitanie. Był szampan, a nawet pokaz sztucznych ogni. „Do pełni szczęścia brakuje nam jeszcze tylko więcej członków, którzy się zgłoszą i przejdą strażackie szkolenie pierwszego stopnia” – mówi Tobiasz Świniarski, Naczelnik OSP Wałdowo. Obecnie uprawnionych do wyjazdów w Wałdowie jest 26 strażaków ochotników.

Nowy wóz bojowy  druhów z Wałdowa wejdzie do służby po zamontowaniu w nim niezbędnego wyposażenia. Może on być wykorzystywany nie tyko w akcjach gaśniczych. To także samochód służący w ratownictwie drogowym. Dotychczas używany Mercedes zostanie przekazany strażakom ochotnikom z Lutówka.

Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Filmu z ceremonii powitania nowego wozu bojowego.
Źródło: OSP Wałdowo.

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech