Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

TRWA BUDOWA DROGI Z NIECHORZA DO KOMIERÓWKA

W przyszłym roku gotowa będzie nowa droga łącząca miejscowości Niechorz i Komierówek w gminie Sępólno Krajeńskie. Prace budowlane już trwają.

Budowana droga to obecnie trakt gruntowy, utwardzony tłuczniem. Prowadzi ona miedzy innymi do osiedla z którego dowożone są dzieci do szkół. Przejazd autobusu taką drogą, szczególnie w warunkach zimowych, jest dość kłopotliwy. Po remoncie wszystko to się zmieni. „Cała droga będzie utwardzona asfaltem. W tej części Niechorza, w której jest zabudowa, powstanie też chodnik. Zbudowane będą również krawężniki oraz utwardzone pobocza” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Wszystko ma być gotowe do czerwca przyszłego roku. Inwestycja będzie kosztowała nieco ponad 1,6 mln zł. Zadanie jest z połowie finansowane z Funduszu Dróg Samorządowych.

Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

niechorz komierowek KEP02336

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech