Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

Biblioteka Publiczna w Sępólnie Krajeńskim jest kolejną placówką realizującą ogólnopolski program „Mała książka - wielki człowiek”. Ma on na celu propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Ci, którzy zdecydują się na udział w programie otrzymają „Wyprawkę czytelniczą”.

Akcja skierowana jest do dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Każdy mały czytelnik, który zapisze się do biblioteki, będzie mógł odebrać upominek. Jest to książeczka opracowana z myślą o małych dzieciach. Bogato ilustrowana, może być też pierwszą książką w życiu młodego czytelnika. - W związku z ograniczeniami sanitarnymi, wyprawki czytelnicze mogą być dystrybuowane również poprzez placówki przedszkolne. Wystarczy zgłosić takie zapotrzebowanie do wychowawcy grupy, a odpowiednia książeczka zostanie dostarczona nauczycielowi – mówi Grażyna Kędzierska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim. Oprócz książeczki w wyprawce czytelniczej znajdują się także inne kolorowe gadżety. Każdy mały czytelnik, którzy regularnie będzie korzystał z biblioteki otrzyma też okolicznościowy dyplom.

Sępoleńska biblioteka bierze udział w programie „Mała książka - wielki człowiek” już po raz drugi. W ubiegłym roku z propozycji skorzystało dwustu małych czytelników. Organizatorami akcji są: Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nota prawna:

Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech