Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – SKROMNIEJSZE NIŻ ZWYKLE

Bez zgromadzeń publicznych, bez festynów i oficjalnych uroczystości. Tak będą wyglądały tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Sępólnie Krajeńskim. Ograniczenia wynikają z wciąż niesłabnącej pandemii koronawirusa.

Uroczystości organizowane w dniu 11 listopada będą w tym roku skromniejsze niż zwykle. „Ograniczenia dotyczące zakazu zgromadzeń powodują, że nie będzie uroczystości pod miejscami pamięci w naszym mieście. Natomiast miasto będzie tradycyjnie oflagowane, będą zapalone znicze pod pomnikami, będą złożone wiązanki kwiatów. Będzie też msza święta w intencji Ojczyzny, oczywiście z ograniczeniami ilościowymi w kościele” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Msza święta w intencji Ojczyzny odprawiona będzie o godzinie 10.00 w kościele parafialnym. Ze względu na ograniczenia sanitarne w sępoleńskiej świątyni nie może przebywać jednocześnie więcej niż 40 osób. Mieszkańcy, którym nie uda się wejść do kościoła, będą mogli obejrzeć mszę również on-line. Transmisję przeprowadzi portal Kanal10. Uzupełnieniem uroczystości będzie także wydarzenie kulturalne transmitowane on-line. Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na koncert operetkowy „Raduje się serce”. Widowisko będzie można obejrzeć o godzinie 12.00 na profilach (Facebook i Youtube) sępoleńskiego Centrum Kultury i Sztuki.

Nota prawna:

Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzysta

mflagi ogien DSC04657

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech