Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

TRWA TYDZIEŃ KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

Wystawy, prezentacje i koncerty – wszystko to jednak on-line. W powiecie sępoleńskim trwa Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. W Sępólnie Krajeńskim koordynatorami wydarzeń są Centrum Kultury i Sztuki oraz Biblioteka Publiczna.

Pierwsze wydarzenia przygotowane przez te placówki są dostępne w internecie już od poniedziałku (9.11) CKiS zaproponowało wirtualną podróż po Watykanie, a biblioteka – wirtualną podróż po religiach z różnych zakątków świata. Dzisiaj (10.11) przed budynkiem Centrum Kultury i Sztuki będzie można obejrzeć wystawę przestrzenną prezentującą ciekawe sentencje i cytaty. W środę (11.11) sępoleńska biblioteka zaprasza natomiast na wirtualną wystawę „Tak powstała niepodległa”. Będzie ją można oglądać na profilu facebookowym biblioteki: https://www.facebook.com/biblioteka.sepolno oraz na stronie internetowej Gminy Sępólno Krajeńskie: https://www.gmina-sepolno.pl . O godzinie 12.00 na profilach społecznościowych Centrum Kultury i Sztuki: https://www.facebook.com/ckissepolno oraz https://www.youtube.com/user/jacawoj transmitowany będzie koncert operetkowy zatytułowany „Raduje się serce”. W czwartek (12.11) zapraszamy do obejrzenia wirtualnej wystawy „Anielskie szepty”. Tutaj gospodarzem wydarzenia będzie również CKiS. W piątek (13.11) swoją wystawę on-line udostępni Wiejski Ośrodek Kultury w Lutowie. Będzie ona poświęcona Janowi Pawłowi II. Na wystawę „Nie lękajcie się” w sobotę (14.11) zaprasza z kolei Wiejski Ośrodek Kultury w Wałdowie. Tegoroczny Tydzień Kultury Chrześcijańskiej zakończy msza święta, która zostanie odprawiona w niedzielę (15.11) o godzinie 11.00 w kościele pw. św. Bartłomieja w Sępólnie Krajeńskim.

 Nota prawna:

Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech