Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

AKCJA DARMOWY LISTOPAD

Na wirtualne zwiedzanie polskich rezydencji królewskich zaprasza Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Placówka przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Darmowy listopad”. Jest to zestaw wydarzeń o charakterze edukacyjnym udostępniany odbiorcom on-line.

Projekt przygotowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ma on promować najważniejsze polskie zabytki. Ze względu na pandemię koronawirusa cała akcja prowadzona jest on-line. „Darmowy listopad to innowacyjna forma edukacji poprzez sztukę, która zwiększa dostępność do narodowych instytucji kultury oraz przyczynia się do wzrostu uczestnictwa w kulturze szczególnie wśród dzieci, młodzieży i seniorów. Czekają na Państwa wirtualne spacery po muzeach, webinaria, historyczna debata oraz 500 wirtualnych lekcji dla szkół przygotowanych przez najsłynniejsze rezydencje królewskie w Polsce” – zapowiada Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

 

Wykaz terminów publikacji oraz linki do wydarzeń są udostępniane na bieżąco poprzez stronę internetową sępoleńskiego CKiS: http://www.ckissepolno.com.pl/  oraz poprzez profil facebookowy placówki: https://www.facebook.com/ckissepolno Dostęp do zajęć edukacyjnych jest bezpłatny. Do tej pory udostępniono już wirtualną lekcję w Zamku Królewskim w Warszawie, w Łazienkach Królewskich w Warszawie oraz w Muzeum Zamkowym w Malborku.

Nota prawna:

Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Darmowy listopad 2020 online

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech