Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

REMONTY ULIC OSIEDLOWYCH W SĘPÓLNIE KRAJEŃSKIM

Zakończyły się prace budowalne na ulicy Bukowej i Matejki w Sępólnie Krajeńskim. Roboty trwają jeszcze na ulicy Bergera. Wszystkie trzy trakty to ulice znajdujące się na osiedlu położonym w północnej części miasta. W wyniku remontu dziurawy asfalt został tam zastąpiony nową, estetyczną kostką betonową.

Budowa wszystkich trzech ulic to koszt prawie 2 milionów złotych. Jeżeli pogoda na to pozwoli wszystko będzie gotowe jeszcze w tym roku. „Postęp prac wygląda tak, że ulica Bukowa i Matejki są już wykonane. Prace trwają jeszcze na ulicy Bergera. Tam wykonano już ponad połowę prac” – mówi Marek Zieńko, wiceburmistrz Sępólna Krajeńskiego.

 

Firma budująca tę drogę ma czas do końca czerwca przyszłego roku. Sądząc jednak po postępie prac, może ona zakończyć roboty dużo wcześniej, nawet pod koniec grudnia – dodaje Zieńko.

 

Ulica Bergera będzie utwardzona kostką polbrukową. Wzdłuż traktu jezdnego po jednej stronie powstanie chodnik, a po drugiej ciąg pieszo-rowerowy. Wcześniej była to droga, z której korzystały ciężkie pojazdy dowożące zaopatrzenie do pobliskiej Agromy. Nawierzchnia była w tak złym stanie, że nawet bieżące remonty nie odnosiły dobrego skutku. Zniszczone były też chodniki.

 

Ostatnim traktem wymagającym remontu na tym osiedlu jest ulica Pokrzywnickiego. Ta część prac rozpocznie się na wiosnę. Wszystko powinno być gotowe maksymalnie do końca września. Roboty wykona sępoleński Zakład Transportu i Usług. Będą one kosztowały niespełna 900 tysięcy złotych.

Nota prawna:

Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

bergeraKEP03037

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech