Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

REWITALIZACJA ŚRÓDMIEŚCIA – TRWAJĄ PRACE BUDOWLANE

Jeżeli nie będzie kłopotów z pogodą, renowacja obszaru przy kościele parafialnym w Sępólnie Krajeńskim zakończy się już wiosną przyszłego roku.

Zadanie to jest częścią dużej inwestycji polegającej na rewitalizacji śródmieścia.

Prace budowlane rozpoczęto od terenu przy kościele pw. św. Bartłomieja. Polegają one nie tylko na wymianie nawierzchni. To także budowa nowych parkingów i infrastruktury podziemnej. „Wykonano już wszystkie roboty rozbiórkowe, wykonane są też już wszystkie sieci kanalizacji deszczowej” – informuje Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Niebawem na plac budowy wejdą brukarze. Będą oni budowali nową granitową nawierzchnię. Jeżeli pogoda na to pozwoli, wszystko będzie gotowe do wiosny.

Kolejnym etapem będzie przebudowa uliczek przylegających do Placu Wolności i samego Placu Wolności. Te prace mają potrwać do końca sierpnia przyszłego roku. Na obszarach objętych rewitalizacją występują ograniczenia w ruchu samochodowym.

Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

remont kosc sw Barlomieja 3041

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech