Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

KSIĄŻKA NA WYNOS

Mimo zamknięcia bibliotek i instytucji kultury, sępoleńska wypożyczalnia ma sposób na udostępnianie swoich zbiorów czytelnikom. Uruchomiła ona usługę „Książka na wynos”. Mogą z niej korzystać wszyscy czytelnicy zapisani do Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim.

Idea jest prosta. Wystarczy zadzwonić wcześniej do biblioteki, przedstawić swoje zapotrzebowanie, umówić dzień i godzinę odbioru, a książki w umówionym miejscu będą czekały na odbiorcę. Są one odpowiednio zapakowane i opisane. W ten sposób, można korzystać z biblioteki bez konieczności wchodzenia do niej. „Akcja nasza spotkała się z pozytywnym odzewem i faktycznie to działa. Mamy dużo podziękowań, pozytywnych relacji i zapowiedzi ze strony naszych czytelników” – mówi Grażyna Kędzierska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim. Katalog dostępnych aktualnie książek jest opublikowany na stronie internetowej: http://www.biblioteka-sepolno.pl/?p=katalog Tam też można rezerwować wybrane pozycje oraz umawiać terminy ich odbioru.

 

Książki, których aktualnie nie ma na bibliotecznych półkach, często dostępne są w czytelniach internetowych. Sępoleńska biblioteka ma dla swoich czytelników kilka kodów dostępu, dzięki którym można przez miesiąc korzystać za darmo z zasobów takich platform jak Legimi oraz IBuk Libra. Kody udostępniane są po wcześniejszym umówieniu z bibliotekarzem. Telefon do Biblioteki Publicznej w Sępólnie Krajeńskim: 52 388 02 20

 Nota prawna:

Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

ksiazkanawynosKEP03315

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech