Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

ZMIANY W PODATKACH NA ROK 2021

O 4 procenty wzrosną przyszłoroczne podatki i opłaty lokalne w Sępólnie Krajeńskim. Taką decyzję podjęła Rada Miejska.

Podwyżka dotyczy prawie wszystkich podatków i opłat. Wyjątek stanowi podatek rolny, który ustalany jest na podstawie określonej przez GUS średniej ceny skupu żyta.
Zmiana wysokości stawek podatkowych podyktowana jest inflacją. O taki właśnie wskaźnik, stawki te zostały zmienione – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.
W 2021 roku właściciele nieruchomości mieszkalnych płacić będą rocznie 81 groszy za metr kwadratowy zajmowanej powierzchni. Obecna stawka to 78 groszy. Właściciele firm za każdy metr kwadratowy nieruchomości w której prowadzą swoją działalność zapłacą 21,54zł. Obecnie płacą 20,71 zł.
Stawki podatków od środków transportowych kształtować się będą na poziomie 787,00 zł za małe ciężarówki oraz 2203,00zł za duże autobusy. Nowe stawki obowiązywać będą od 1 stycznia 2021 roku.

Nota prawna:Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech