Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Z DAWNEGO PODWÓRKA – AKCJA CKIS

Jak bawili się nasi rodzice i nasi dziadkowie? Czym jest na przykład głuchy telefon? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć na stronie internetowej Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim. Placówka prowadzi tam akcję zatytułowaną: „Z dawnego podwórka”.

Jest to cykl artykułów publikowanych w formie kolorowych ogłoszeń, opisujących dawne gry i zabawy. Są to propozycje atrakcji, które można organizować w gronie rodzinnym. Co ważne, nie potrzeba do tego, ani smartfonów, ani internetu, ani nawet prądu.

„Ja ten projekt obserwuję i analizuję każdego dnia, czasami sama, czasami z moją wnuczką i wiem, że to jest świetna zabawa dla kilku pokoleń, a przy okazji możemy dowiedzieć się jak to kiedyś na naszych polskich podwórkach bywało” – mówi Julita Maciaszek, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

 

Propozycje nowych zabaw publikowane są cyklicznie. Można do nich dotrzeć odwiedzając stronę: http://www.ckissepolno.com.pl/ 

Nota prawna:

Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

zabawy podworkowe 7

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech