Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

SZLACHETNA PACZKA – PODSUMOWANIE AKCJI

Ponad 40 rodzin z całego powiatu sępoleńskiego otrzymało w tym roku pomoc w ramach akcji Szlachetna Paczka.

To ogólnopolska kampania, której celem jest niesienie pomocy rzeczowej osobom ubogim, chorym lub niesamodzielnym. W całej Polsce w tym roku dary powędrowały do ponad 14 tysięcy rodzin. Łączna wartość przekazanych darów to ponad 51 milionów złotych.

 

W każdym powiecie akcję koordynują wolontariusze. To oni wyszukują rodziny, którym należy pomóc. Wsparcie kierowane jest najczęściej do osób, które nawet nie upominają się o nią. Nierzadko bywa tak, że wręcz wstydzą się swojego ubóstwa lub trudnej sytuacji rodzinnej. Wolontariusze po rozeznaniu potrzeb każdej z rodzin, starają się pozyskać sponsorów, którzy są skłonni zorganizować zakupy do przygotowywanej paczki. „W tym roku, podobnie jak rok wcześniej, pod opieką mieliśmy większość osób starszych lub schorowanych, więc ta pomoc, to były dla nich rzeczy nierzadko podstawowe: żywność, środki czystości, ponieważ nie zawsze na to wystarcza pieniędzy. Oprócz tego darczyńcy organizowali też opał, przedmioty niezbędne do rehabilitacji, był też na przykład materac przeciwodleżynowy” – mówi Robert Czerechowski, lider rejonu Sępólno Krajeńskie. Momentowi przekazania darów, jak relacjonują wolontariusze, towarzyszą często łzy szczęścia. „Wtedy mamy największą satysfakcję z wykonanej pracy” – dodaje Czerechowski.

 

Prawie wszystkie przygotowane paczki w miniony weekend zostały dostarczone potrzebującym. Pozostało tylko kilka rodzin, które z powodów sanitarnych nie mogły odebrać darów w wyznaczonym terminie. Paczki do nich będą jednak dostarczone jeszcze przed świętami. W tym roku w całym powiecie sępoleńskim w akcję Szlachetna Paczka zaangażowanych było 15 wolontariuszy.

 

Nota prawna:

Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

fbsp003

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech