Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

FUNDUSZ INWESTYCJI LOKALNYCH – BĘDZIE DRUGA PRÓBA

Gmina Sępólno Krajeńskie nie składa broni w walce o pieniądze na budowę nowego przedszkola. Samorząd złożył po raz drugi wniosek o dofinansowanie do rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jeżeli pieniądze uda się pozyskać, budowa będzie mogła ruszyć już za kilka miesięcy.

Szacowany koszt budowy przedszkola to 10 milionów złotych. Cena zakłada nie tylko postawienie budynku, ale również jego kompleksowe wyposażenie. Wewnątrz działać ma nowoczesna kuchnia. Przy przedszkolu powstaną także parkingi i nowa droga dojazdowa. Będzie też plac zabaw. Cały teren zostanie oświetlony lampami energooszczędnymi. Zainstalowane będą także systemy fotowoltaiczne.

 

W pierwszym rozdaniu rządowych funduszy, Gmina Sępólno Krajeńskie nie otrzymała wsparcia na tę inwestycję. Szybko jednak ogłoszono kolejny nabór wniosków. - Postanowiliśmy z tego skorzystać. Liczymy, że w drugim konkursie uda się to zadanie umieścić na liście dofinansowań i gmina dostanie wsparcie, dzięki czemu będziemy mogli rozpocząć budowę – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Gmina tym razem zawnioskuje o 7 milionów złotych wsparcia. Nowe przedszkole byłoby obiektem przygotowanym na przyjęcie 200 dzieci. Jego uruchomienie rozwiązałoby w znacznym stopniu problem braku miejsc w sępoleńskich przedszkolach. Obecnie na liście oczekujących na wolne miejsce jest tu prawie 250 dzieci. Jeżeli uda się otrzymać dofinansowanie, nowa placówka byłaby gotowa już w 2022 roku. 

Nota prawna:

Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

729x308 5f560477597c5

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech