Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

BUDŻET NA ROK 2021 UCHWALONY

Jednogłośnie Rada Miejska w Sępólnie Krajeńskim uchwaliła budżet na rok 2021. Po stronie dochodów zapisano w nim 89 milionów złotych. Zaplanowane wydatki to z kolei 95 milionów złotych.
Wydatki inwestycyjne stanowić będą prawie jedną czwartą miejskiego budżetu.

- Przyszłoroczny budżet, będzie budżetem deficytowym. Wynika to z przyjętych przez Radę Miejską dużych inwestycji do realizacji. Mowa tu między innymi o rewitalizacji centrum naszego miasta i o budowie sieci kanalizacyjnej z miejscowości Kawle do miejscowości Wiśniewa – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego.

Wydatki inwestycyjne zapisano na łączną kwotę 22 milionów złotych. Nie oznacza to jednak, że w ciągu roku suma ta się nie zmieni. Samorząd jest przygotowany na dopisanie do budżetu kolejnej dużej inwestycji, czyli budowy nowego przedszkola gminnego. Byłaby to trzecia taka placówka w mieście. Jej budowa zależy od przyznania środków w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych. Na liście zadań oczekujących są także kolejne inwestycje drogowe. Ich realizacja jest również uzależniona od otrzymania zewnętrznych dofinansowań.

Wśród zadań już wpisanych do budżetu są budowy ulic na osiedlu Leśnym oraz ulicy Pokrzywnickiego w Sępólnie Krajeńskim, a także budowy dróg: Niechorz – Sikorz, Lutowo – Radońsk oraz dwóch krótkich odcinków w Piasecznie.


Nota prawna:
Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech