Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

PRZYGOTOWANIA DO FINAŁU WOSP JUŻ TRWAJĄ

16 wolontariuszy z Sępólna Krajeńskiego i okolic kwestować będzie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny finał odbędzie się 31 stycznia. Tym razem zbiórka zostanie przeprowadzona na zakup sprzętu dla oddziałów laryngologicznych, otolaryngologicznych i diagnostyki głowy.

Tegoroczne wydarzenie będzie już 29-tym w historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie ono jednak inne niż te, które organizowane są od lat. - Ze względu na pandemię, wciąż obowiązuje zakaz organizowania imprez masowych, dlatego w tym roku koncertów nie będzie – zapowiada Katarzyna Falkowska z sępoleńskiego sztabu WOŚP. Nie oznacza to jednak, że sztab nie będzie działał wcale. Sztab będzie pracował, a jego siedzibą będzie jak zawsze Centrum Kultury i Sztuki.

Na ulicach pojawią się też kwestujący wolontariusze z puszkami WOŚP. Wszyscy oni zostaną odpowiednio zabezpieczeni pod względem sanitarnym. W tym roku nie będzie naklejania serduszek osobom, które wrzuciły pieniądze do puszki. Zamiast tego serduszko będzie wręczane do ręki.
- Mamy też trzy puszki stacjonarne do których już można wrzucać datki. Dwie z nich stoją przy kasach w sklepie „Mrówka”, a trzecia znajduje się w holu Ośrodka Sportu i Rekreacji – dodaje Falkowska.

Mimo pandemii nie odwołuje się natomiast licytacji. Będą one prowadzone w formule on-line. Gadżety są już w magazynach sępoleńskiego sztabu. W tym roku będą to między innymi: koszulki, kalendarze, chusty i plecaki. Pełna lista gadżetów oraz sposób ich licytacji zostaną opublikowane niebawem na profilu facebookowym sępoleńskiego CKIS.

Nota prawna:

Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech