Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Miłość zapisana w kadrze

21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, natomiast 22 stycznia Dzień Dziadka.

Pomimo, że nie zawsze dane nam było poznać swoich Dziadków, trwają w naszej pamięci dzięki zasłyszanej historii bądź fotografiom. Bywa jednak, że mamy ten przywilej i wspomnienie spędzony wspólnie z Dziadkami chwil wpisuje się w naszą pamięć realnym, sentymentalnym obrazem. Niektórzy z nas nie tylko poznali swoich Dziadków a nawet Pradziadków, ale w dalszym ciągu mogą cieszyć się ich obecnością w swoim życiu. Koncentrując uwagę na tej szczególnie istotnej relacji, wychodzimy do Państwa z inicjatywą stworzenia niepowtarzalnej galerii, będącej swego rodzaju symbolicznym, zapisanym w fotografii mostem pokoleń. Nie zapominajmy, że to właśnie dzięki obecności Dziadków powstają definiujące naszą tożsamość korzenie, poczucie wspólnoty oraz historia.

            Z całą pewnością ta międzypokoleniowa relacja, będąca kopalnią wiedzy oraz drogowskazem moralnym, zasługuje na szczególną naszą uwagę i szacunek. Uczciwość, sprawiedliwość, odpowiedzialność, samodyscyplina ale także optymizm, piękno, miłość to zaledwie namiastka wartości jakie dzięki obecności w swoim życiu Dziadków, mamy szansę wdrożyć w osobisty kompas moralny.

            A ponieważ jesteśmy przekonani, że ten niebagatelny system wzorców, wartości jak i zachowań, powstały w konsekwencji trudu wychowania Babci bądź Dziadka zasługuje na najwyższą naszą uwagę, zapraszamy Państwa do zaangażowania w projekt MIŁOŚĆ ZAPISANA W KADRZE. Efektem finalnym naszej inicjatywy będzie opublikowana na stronie internetowej Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim oraz platformie społecznościowej FACEBOOK galeria fotografii. Wystarczy, że prześlecie Państwo w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 stycznia 2021 roku na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. swoje ulubione zdjęcie z Babcią lub Dziadkiem. Prosimy również o dokonanie krótkiego opisu w postaci wspomnienia Dziadków utrwalonego w Państwa pamięci.

            Już dziś z ogromną radością nakłaniamy do odbycia wspólnie z nami, sentymentalnej podróży w głąb najpiękniejszych wspomnień dzieciństwa.

Z A P R A S Z A M Y !

Tekst : Ewa Quiring-Korczak

Miłość zapisana w kadrze

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech