Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

101 LAT SĘPÓLNA KRAJEŃSKIEGO W GRANICACH POLSKI

Symbolicznie, bez oficjalnych uroczystości, celebrowany będzie w tym roku jubileusz powrotu Sępólna Krajeńskiego do macierzy. 24 stycznia mija dokładnie 101 lat od momentu, gdy po okresie zaborów, nasze miasto znalazło się ponownie w granicach Polski.

Z powodu pandemii koronawirusa żadne oficjalne uroczystości nie odbędą się. - Miasto zostanie jedynie przyozdobione flagami, a przed Pomnikiem Pomordowanych oraz Pomnikiem Wdzięczności ku czci Chrystusa Króla, zostaną złożone wiązanki kwiatów oraz zapalone znicze – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Taka oprawa zostanie utrzymana do 27 stycznia, czyli do 76 rocznicy wyzwolenia miasta spod okupacji hitlerowskiej. W związku z wciąż obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi, styczniowym uroczystościom nie będą towarzyszyły także przemarsze i wystąpienia publiczne.

Nota prawna:

Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech