Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

ETNOGRAFIA KRAJNY NA MAPACH

 Ciekawe miejsca, przepisy kulinarne, a nawet elementy gwary i zwyczaje charakterystyczne dla danej miejscowości. To wszystko można odnaleźć na etnograficznych mapach Gminy Sępólno Krajeńskie. Dwie pierwsze są już gotowe. Dotyczą one miejscowości Lutowo i Iłowo. W przygotowaniu są kolejne.

Publikacje we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki, przygotowuje Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna”. Są to małe przewodniki po miejscowościach bogatych w ciekawe miejsca, historię lub etnografię. „Mapy zawierają na przykład opisy wybranych budynków, przepisy kulinarne charakterystyczne dla danej miejscowości lub prezentują elementy lokalnej gwary” – mówi Julita Maciaszek, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki. Mapy mają służyć przede wszystkim turystom, choć ich zawartość zainteresuje z pewnością także samych mieszkańców gminy. To również doskonały materiał edukacyjny dla młodego pokolenia. Nie każdy bowiem dzisiaj wie, kim był na przykład gorzelany lub co to są plundry. Mapy są dostępne w Centrum Kultury i Sztuki oraz w Bibliotece Publicznej w Sępólnie Krajeńskim. Można je poznawać również w wersji on-line na stronie internetowej: www.mapa.etnograficzna.pl  Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

 Nota prawna:

Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

  Kliknij aby odsłuchać  Ciekawe miejsca, przepisy kulinarne, a nawet elementy gwary i zwyczaje charakterystyczne dla danej miejscowości. To wszystko można odnaleźć na etnograficznych mapach Gminy Sępólno Krajeńskie. Dwie pierwsze są już gotowe. Dotyczą one miejscowości Lutowo i Iłowo. W przygotowaniu są kolejne. Publikacje we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki, przygotowuje Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna”. Są to małe przewodniki po miejscowościach bogatych w ciekawe miejsca, historię lub etnografię. „Mapy zawierają na przykład opisy wybranych budynków, przepisy kulinarne charakterystyczne dla danej miejscowości lub prezentują elementy lokalnej gwary” – mówi Julita Maciaszek, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki. Mapy mają służyć przede wszystkim turystom, choć ich zawartość zainteresuje z pewnością także samych mieszkańców gminy. To również doskonały materiał edukacyjny dla młodego pokolenia. Nie każdy bowiem dzisiaj wie, kim był na przykład gorzelany lub co to są plundry. Mapy są dostępne w Centrum Kultury i Sztuki oraz w Bibliotece Publicznej w Sępólnie Krajeńskim. Można je poznawać również w wersji on-line na stronie internetowej: www.mapa.etnograficzna.pl  Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Instytutu Dziedzictwa.  Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach. Powered By GSpeech  

mapyetnograficzneIMG 2743

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech