Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

OBIEKY SPORTOWE CSIR – GOTOWE NA IGRZYSKA

Dodatkowe siedziska, nagłośnienie i tablice świetlne – to tylko część nowej infrastruktury, która znalazła się na wyposażeniu sępoleńskiego stadionu i przyległych do niego obiektów sportowych. Wszystko z powodu zbliżających się Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich. Gospodarzem wydarzenia będzie Sępólno Krajeńskie.

Igrzyska odbędą się w czerwcu, o ile sytuacja związana z pandemią koronawirusa na to pozwoli. Niezależnie od decyzji komitetu organizacyjnego, wszystkie obiekty są już gotowe na przyjęcie sportowców.

 

„Zostały wyremontowane pomieszczenia noclegowe, zostały zakupione dodatkowe siedziska na stadionie głównym, wyremontowano również bieżnię. Dodatkowo zostało również zakupione nowe nagłośnienie i tablica do wyświetlania wyników” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Obecnie stadion przy ulicy Chojnickiej spełnia wszystkie wymogi do rozgrywana na nim imprez lekkoatletycznych o randze mistrzowskiej. Cała infrastruktura będzie także służyła miejscowym uczniom oraz zawodnikom chcącym uprawiać różne dyscypliny sportu.

 

Igrzyska Olimpijskie Sportowców Wiejskich to impreza organizowana w województwie kujawsko – pomorskim. Jej tradycja sięga roku 1960. Zawody odbywają się co 4 lata, na dwa miesiące przed prawdziwymi – Światowymi Igrzyskami Olimpijskimi. Gospodarzami wydarzenia są gminy, które podobnie jak w prawdziwych igrzyskach, wcześniej podejmą starania o przyznanie prawa do ich organizacji. W wydarzeniu bierze udział około 2 tysięcy sportowców. Organizatorem Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich jest Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe.

Nota prawna:

Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach.

  Kliknij aby odsłuchać Dodatkowe siedziska, nagłośnienie i tablice świetlne – to tylko część nowej infrastruktury, która znalazła się na wyposażeniu sępoleńskiego stadionu i przyległych do niego obiektów sportowych. Wszystko z powodu zbliżających się Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich. Gospodarzem wydarzenia będzie Sępólno Krajeńskie. Igrzyska odbędą się w czerwcu, o ile sytuacja związana z pandemią koronawirusa na to pozwoli. Niezależnie od decyzji komitetu organizacyjnego, wszystkie obiekty są już gotowe na przyjęcie sportowców.   „Zostały wyremontowane pomieszczenia noclegowe, zostały zakupione dodatkowe siedziska na stadionie głównym, wyremontowano również bieżnię. Dodatkowo zostało również zakupione nowe nagłośnienie i tablica do wyświetlania wyników” – mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. Obecnie stadion przy ulicy Chojnickiej spełnia wszystkie wymogi do rozgrywana na nim imprez lekkoatletycznych o randze mistrzowskiej. Cała infrastruktura będzie także służyła miejscowym uczniom oraz zawodnikom chcącym uprawiać różne dyscypliny sportu.   Igrzyska Olimpijskie Sportowców Wiejskich to impreza organizowana w województwie kujawsko – pomorskim. Jej tradycja sięga roku 1960. Zawody odbywają się co 4 lata, na dwa miesiące przed prawdziwymi – Światowymi Igrzyskami Olimpijskimi. Gospodarzami wydarzenia są gminy, które podobnie jak w prawdziwych igrzyskach, wcześniej podejmą starania o przyznanie prawa do ich organizacji. W wydarzeniu bierze udział około 2 tysięcy sportowców. Organizatorem Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich jest Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. Nota prawna: Gmina Sępólno Krajeńskie jako właściciel praw autorskich, udziela zgody na nieodpłatne wykorzystanie i publikację tekstów, fotografii i plików dźwiękowych dostępnych na naszej stronie internetowej. Licencja obejmuje wykorzystanie treści i plików w całości lub we fragmentach. Powered By GSpeech

 

1

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech