Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie   Kliknij aby odsłuchać Witaj na Gmina Sępólno Krajeńskie Powered By GSpeech

Sportowcy nagrodzeni za rok 2020!

18 lutego 2021 roku w hali Krajna Arena nagrodzono najlepszych sportowców w roku 2020.

DSC 0039 Kopiowanie

Organizatorami imprezy byli Gmina Sępólno Kraj., MLKS Krajna Sępólno Kraj., oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Kraj. W poprzednich latach sportowcy wyróżniani byli podczas tradycyjnego Balu Sportowca. Niestety rzeczywistość covidowa zmusiła organizatorów do uhonorowania sportowców w innych okolicznościach. Ceremonię poprowadził Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim Marek Chart. Przed wręczeniem statuetek głos zabrał Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski. Wśród zaproszonych gości obecni byli również Przewodniczący Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim Franciszek Lesinski oraz Zastępca Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Lech Kąkol.

Na początek wyróżnieni zostali sportowcy, którzy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Sępólno Krajeńskie:

DSC 0059 Kopiowanie

Miłosz Sznull - członek Sekcji Podnoszenia Ciężarów MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim, który w minionym roku wywalczył:

• III miejsce w 3 rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego do 11 lat – zdobyte w listopadzie w Sępólnie Krajeńskim;
• V miejsce w 2 rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego do 11 lat w Bydgoszczy.

DSC 0056 Kopiowanie

Mikołaj Malak - członek Sekcji Podnoszenia Ciężarów MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim, który zdobył :


• I miejsce w 1 rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego do 13 lat – w Bydgoszczy;
• II miejsce w 2 rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego do 13 lat – również w Bydgoszczy;
• III miejsce w 3 rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego do 13 lat zdobyte w Sępólnie Krajeńskim.

DSC 0062 Kopiowanie

Mateusz Paterek - członek Sekcji Podnoszenia Ciężarów MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim:


• I miejsce w 2 rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego do lat 13 w Bydgoszczy;
• I miejsce w 3 rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego do 13 lat zdobyte w Sępólnie Krajeńskim;
• III miejsce w 1 rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego do 13 lat również w Bydgoszczy.

DSC 0065 Kopiowanie

Aleksander Przybylski - członek Sekcji Podnoszenia Ciężarów MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim, który zdobył:


• X miejsce w Mistrzostwach Polski LZS młodzików do 15 lat w Zamościu;
• IV miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodzików do 15 lat w Lubrańcu.

DSC 0081 Kopiowanie

Przemysław Paterek - trener Sekcji Podnoszenia Ciężarów MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim:


• Trener Mistrza Polski LZS Młodzików do lat 15 w podnoszeniu ciężarów;
• Trener złotego medalisty Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorów do 17 lat;
• Trener Mistrza Województwa Kujawsko – Pomorskiego;
• Trener medalistów Wojewódzkich Wieloboi Atletycznych.

Następnie wręczono statuetki oraz nagrody finansowe następującym sportowcom:

DSC 0052 Kopiowanie

Bogusz Tłok - członek Sekcji Żeglarskiej MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim, który wywalczył:


• 3 miejsce w Mistrzostwach Województwa Kujawsko – Pomorskiego w klasie Laser Radial w Żninie.

DSC 0064 Kopiowanie

Jakub Wardyn – członek Sekcji Podnoszenia Ciężarów MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim:


• VII miejsce w Mistrzostwach Polski młodzików do 15 lat – zdobyte w Nowym Tomyślu;
• I miejsce - złoty medal w Mistrzostwach Województwa Młodzików do 15 lat – w Lubrańcu;
• II miejsce w 1 rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego do 13 lat – zdobyte w Bydgoszczy;
• II miejsce w 3 rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego do 13 lat – zdobyte w Sępólno Krajeńskim.

DSC 0069 Kopiowanie

Kinga Drobczyńska - zawodniczka klubu Zawisza Bydgoszcz

• II miejsca w biegu na 100m oraz II miejsce w skoku w dal na Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego w lekkiej atletyce w kategorii  poniżej 18 lat.

DSC 0046 Kopiowanie

Antoni Burkiewicz - zawodnik Juventus Academy Bydgoszcz

Ze swoją drużyną zdobył tytuł Mistrza Województwa Kujawsko-Pomorskiego w piłce nożnej w kategorii trampkarz C2. Antoni wyróżnił się ilością zdobytych bramek dla swojego zespołu – było to aż 18 w sezonie.

DSC 0077 Kopiowanie

Marcin Przybylski - członek Sekcji Lekkiej Atletyki MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim, który w minionym roku zdobył:


• I miejsce w Mistrzostwach Województwa Kujawsko – Pomorskiego zdobyte w skoku w dal w Toruniu.

DSC 0067 Kopiowanie

Wiktoria Ilcewicz - członkini Sekcji Tenisa Stołowego MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim:


• III miejsce zdobyte podczas mistrzostw województwa skrzatów w Chełmnie.

DSC 0072 Kopiowanie

Marta Knapik - członkini Sekcji Tenisa Stołowego MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim, która osiągnęła:


• III miejsce zdobyte podczas indywidualnych mistrzostw województwa żaków w Laskowicach;
• II miejsce zdobyte podczas mistrzostw województwa żaków w grze podwójnej (wspólnie z Julią Kowalską z Kcyni) w Laskowicach;
• III miejsce zdobyte podczas mistrzostw województwa żaków w grze drużynowej (wspólnie z Wiktorią Ilcewicz i Zofią Nowak) – również w Laskowicach.

DSC 0051 Kopiowanie

Stanisław Lemański - członek Sekcji Tenisa Stołowego MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim:


• III miejsce zdobyte podczas mistrzostw województwa juniorów w grze podwójnej (wspólnie z Maksymilianem Żychlińskim) – w Gniewkowie;
• III miejsce zdobyte podczas mistrzostw województwa juniorów w grze mieszanej (wspólnie z Weroniką Kaczmarek z Barcina) – również w Gniewkowie.

DSC 0071 Kopiowanie

Nikodem Aderjahn - członek Sekcji Tenisa Stołowego MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim:


• III miejsce zdobyte podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików – w Gdańsku;
• III miejsce zdobyte podczas indywidualnych mistrzostw województwa młodzików w Chełmnie;
• II miejsce zdobyte podczas mistrzostw województwa młodzików w grze podwójnej (wspólnie z Mateuszem Jesse) w Chełmnie;
• II miejsce zdobyte podczas mistrzostw województwa młodzików w grze drużynowej (wspólnie z Mateuszem Jesse) w Gniewkowie.

DSC 0074 Kopiowanie

Mateusz Jesse – członek Sekcji Tenisa Stołowego MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim:


• II miejsce zdobyte podczas indywidualnych mistrzostw województwa młodzików - w Chełmnie;
• II miejsce zdobyte podczas mistrzostw województwa młodzików w grze podwójnej (wspólnie z Nikodemem Aderjahn) - w Chełmnie;
• II miejsce zdobyte podczas mistrzostw województwa młodzików w grze drużynowej (wspólnie z Nikodemem Aderjahn) - w Gniewkowie.

DSC 0049 Kopiowanie

Klara Lemańska - członkini Sekcji Tenisa Stołowego MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim:


• III miejsce zdobyte podczas Mistrzostw Polski LZS – w Brzegu Dolnym;
• III miejsce zdobyte podczas indywidualnych mistrzostw województwa kadetów w Chełmnie;
• II miejsce zdobyte podczas mistrzostw województwa kadetów w grze podwójnej (wspólnie z Zuzanną Dąbrzał z Inowrocławia) - w Chełmnie;
• III miejsce zdobyte podczas mistrzostw województwa kadetów w grze mieszanej (wspólnie z Jackiem Zawackim z Łasina) – również w Chełmnie.

DSC 0054 Kopiowanie

Zuzanna Patrycja Kamińska - Zawodniczka Boxing Team Chojnice.

Zdobycie tytułu Mistrzyni Polski Kadetek w Boksie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - Mistrzostwa Polski Kadetów w Boksie w Kraśniku.

Dariusz Krakowiak - członek Sekcji Lekkiej Atletyki MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim, który wywalczył:


• I miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski Masters w skoku w dal w Toruniu;
• I miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski Masters w biegu na 60 metrów również w Toruniu.

DSC 0079 KopiowanieTomasz Patyna – członek oraz trener Sekcji Lekkiej Atletyki MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim, który zdobył: 

• I miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski Masters w skoku w dal w Toruniu;
• I miejsce na Mistrzostwach Polski Masters w pięcioboju klasycznym również w Toruniu;
• IV miejsce w skoku w dal oraz
• II miejsce w rzucie oszczepem na Mistrzostwach Polski Masters w Lublinie.

DSC 0043 Kopiowanie

Decyzją Rady Gminy Sępólno Krajeńskie tytuł sportowca roku 2020 otrzymał Mikołaj Paterek – członek Sekcji Podnoszenia Ciężarów MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim, który zdobył:

• VII miejsce w Pucharze Świata On-line Juniorów do 17 lat - Peru 11.11.2020;
• I miejsce - złoty medal i tytuł indywidualnego Mistrza Polski zdobyty w Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorów do 17 lat w Ciechanowie;
• I miejsce - złoty medal w Mistrzostwach Polski LZS Młodzików do 15 lat w Zamościu;
• I miejsce - złoty medal w Mistrzostwach Województwa Młodzików do 15 lat w Lubrańcu.

>>>Zapraszamy do fotogalerii<<<

Autor: Sławomir Gołąbek 

 

  Kliknij aby odsłuchać 18 lutego 2021 roku w hali Krajna Arena nagrodzono najlepszych sportowców w roku 2020. Organizatorami imprezy byli Gmina Sępólno Kraj., MLKS Krajna Sępólno Kraj., oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Kraj. W poprzednich latach sportowcy wyróżniani byli podczas tradycyjnego Balu Sportowca. Niestety rzeczywistość covidowa zmusiła organizatorów do uhonorowania sportowców w innych okolicznościach. Ceremonię poprowadził Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim Marek Chart. Przed wręczeniem statuetek głos zabrał Burmistrz Sępólna Krajeńskiego Waldemar Stupałkowski. Wśród zaproszonych gości obecni byli również Przewodniczący Rady Miejskiej w Sępólnie Krajeńskim Franciszek Lesinski oraz Zastępca Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Lech Kąkol. Na początek wyróżnieni zostali sportowcy, którzy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Sępólno Krajeńskie: Miłosz Sznull - członek Sekcji Podnoszenia Ciężarów MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim, który w minionym roku wywalczył: • III miejsce w 3 rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego do 11 lat – zdobyte w listopadzie w Sępólnie Krajeńskim;• V miejsce w 2 rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego do 11 lat w Bydgoszczy. Mikołaj Malak - członek Sekcji Podnoszenia Ciężarów MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim, który zdobył : • I miejsce w 1 rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego do 13 lat – w Bydgoszczy;• II miejsce w 2 rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego do 13 lat – również w Bydgoszczy;• III miejsce w 3 rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego do 13 lat zdobyte w Sępólnie Krajeńskim. Mateusz Paterek - członek Sekcji Podnoszenia Ciężarów MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim: • I miejsce w 2 rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego do lat 13 w Bydgoszczy;• I miejsce w 3 rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego do 13 lat zdobyte w Sępólnie Krajeńskim;• III miejsce w 1 rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego do 13 lat również w Bydgoszczy. Aleksander Przybylski - członek Sekcji Podnoszenia Ciężarów MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim, który zdobył: • X miejsce w Mistrzostwach Polski LZS młodzików do 15 lat w Zamościu;• IV miejsce w Mistrzostwach Województwa Młodzików do 15 lat w Lubrańcu. Przemysław Paterek - trener Sekcji Podnoszenia Ciężarów MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim: • Trener Mistrza Polski LZS Młodzików do lat 15 w podnoszeniu ciężarów;• Trener złotego medalisty Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorów do 17 lat;• Trener Mistrza Województwa Kujawsko – Pomorskiego;• Trener medalistów Wojewódzkich Wieloboi Atletycznych. Następnie wręczono statuetki oraz nagrody finansowe następującym sportowcom: Bogusz Tłok - członek Sekcji Żeglarskiej MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim, który wywalczył: • 3 miejsce w Mistrzostwach Województwa Kujawsko – Pomorskiego w klasie Laser Radial w Żninie. Jakub Wardyn – członek Sekcji Podnoszenia Ciężarów MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim: • VII miejsce w Mistrzostwach Polski młodzików do 15 lat – zdobyte w Nowym Tomyślu;• I miejsce - złoty medal w Mistrzostwach Województwa Młodzików do 15 lat – w Lubrańcu;• II miejsce w 1 rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego do 13 lat – zdobyte w Bydgoszczy;• II miejsce w 3 rundzie Wojewódzkiego Wieloboju Atletycznego do 13 lat – zdobyte w Sępólno Krajeńskim. Kinga Drobczyńska - zawodniczka klubu Zawisza Bydgoszcz • II miejsca w biegu na 100m oraz II miejsce w skoku w dal na Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego w lekkiej atletyce w kategorii  poniżej 18 lat. Antoni Burkiewicz - zawodnik Juventus Academy Bydgoszcz Ze swoją drużyną zdobył tytuł Mistrza Województwa Kujawsko-Pomorskiego w piłce nożnej w kategorii trampkarz C2. Antoni wyróżnił się ilością zdobytych bramek dla swojego zespołu – było to aż 18 w sezonie. Marcin Przybylski - członek Sekcji Lekkiej Atletyki MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim, który w minionym roku zdobył: • I miejsce w Mistrzostwach Województwa Kujawsko – Pomorskiego zdobyte w skoku w dal w Toruniu. Wiktoria Ilcewicz - członkini Sekcji Tenisa Stołowego MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim: • III miejsce zdobyte podczas mistrzostw województwa skrzatów w Chełmnie. Marta Knapik - członkini Sekcji Tenisa Stołowego MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim, która osiągnęła: • III miejsce zdobyte podczas indywidualnych mistrzostw województwa żaków w Laskowicach;• II miejsce zdobyte podczas mistrzostw województwa żaków w grze podwójnej (wspólnie z Julią Kowalską z Kcyni) w Laskowicach;• III miejsce zdobyte podczas mistrzostw województwa żaków w grze drużynowej (wspólnie z Wiktorią Ilcewicz i Zofią Nowak) – również w Laskowicach. Stanisław Lemański - członek Sekcji Tenisa Stołowego MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim: • III miejsce zdobyte podczas mistrzostw województwa juniorów w grze podwójnej (wspólnie z Maksymilianem Żychlińskim) – w Gniewkowie;• III miejsce zdobyte podczas mistrzostw województwa juniorów w grze mieszanej (wspólnie z Weroniką Kaczmarek z Barcina) – również w Gniewkowie. Nikodem Aderjahn - członek Sekcji Tenisa Stołowego MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim: • III miejsce zdobyte podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików – w Gdańsku;• III miejsce zdobyte podczas indywidualnych mistrzostw województwa młodzików w Chełmnie;• II miejsce zdobyte podczas mistrzostw województwa młodzików w grze podwójnej (wspólnie z Mateuszem Jesse) w Chełmnie;• II miejsce zdobyte podczas mistrzostw województwa młodzików w grze drużynowej (wspólnie z Mateuszem Jesse) w Gniewkowie. Mateusz Jesse – członek Sekcji Tenisa Stołowego MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim: • II miejsce zdobyte podczas indywidualnych mistrzostw województwa młodzików - w Chełmnie;• II miejsce zdobyte podczas mistrzostw województwa młodzików w grze podwójnej (wspólnie z Nikodemem Aderjahn) - w Chełmnie;• II miejsce zdobyte podczas mistrzostw województwa młodzików w grze drużynowej (wspólnie z Nikodemem Aderjahn) - w Gniewkowie. Klara Lemańska - członkini Sekcji Tenisa Stołowego MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim: • III miejsce zdobyte podczas Mistrzostw Polski LZS – w Brzegu Dolnym;• III miejsce zdobyte podczas indywidualnych mistrzostw województwa kadetów w Chełmnie;• II miejsce zdobyte podczas mistrzostw województwa kadetów w grze podwójnej (wspólnie z Zuzanną Dąbrzał z Inowrocławia) - w Chełmnie;• III miejsce zdobyte podczas mistrzostw województwa kadetów w grze mieszanej (wspólnie z Jackiem Zawackim z Łasina) – również w Chełmnie. Zuzanna Patrycja Kamińska - Zawodniczka Boxing Team Chojnice. Zdobycie tytułu Mistrzyni Polski Kadetek w Boksie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży - Mistrzostwa Polski Kadetów w Boksie w Kraśniku. Dariusz Krakowiak - członek Sekcji Lekkiej Atletyki MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim, który wywalczył: • I miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski Masters w skoku w dal w Toruniu;• I miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski Masters w biegu na 60 metrów również w Toruniu. Tomasz Patyna – członek oraz trener Sekcji Lekkiej Atletyki MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim, który zdobył:  • I miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski Masters w skoku w dal w Toruniu;• I miejsce na Mistrzostwach Polski Masters w pięcioboju klasycznym również w Toruniu;• IV miejsce w skoku w dal oraz • II miejsce w rzucie oszczepem na Mistrzostwach Polski Masters w Lublinie. Decyzją Rady Gminy Sępólno Krajeńskie tytuł sportowca roku 2020 otrzymał Mikołaj Paterek – członek Sekcji Podnoszenia Ciężarów MLKS Krajna w Sępólnie Krajeńskim, który zdobył: • VII miejsce w Pucharze Świata On-line Juniorów do 17 lat - Peru 11.11.2020;• I miejsce - złoty medal i tytuł indywidualnego Mistrza Polski zdobyty w Finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorów do 17 lat w Ciechanowie;• I miejsce - złoty medal w Mistrzostwach Polski LZS Młodzików do 15 lat w Zamościu;• I miejsce - złoty medal w Mistrzostwach Województwa Młodzików do 15 lat w Lubrańcu. >>>Zapraszamy do fotogalerii<<< Autor: Sławomir Gołąbek    Powered By GSpeech   

 

 

Kliknij aby odsłuchać Powered By GSpeech